Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 16d. 06:30

Pokyčiams įkvepia ir lažybų virusas

Prodiuseris R.Skaisgirys vyriškai įvykdė jam skirtą užduotį – valandą klūpėjo prie Vokietijos ambasados Vilniuje. Tai teko daryti, nes pralaimėjo lažybas – Vokietijos futbolo rinktinė netapo Europos futbolo čempionato nugalėtoja.
Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr. / Prodiuseris R.Skaisgirys vyriškai įvykdė jam skirtą užduotį – valandą klūpėjo prie Vokietijos ambasados Vilniuje. Tai teko daryti, nes pralaimėjo lažybas – Vokietijos futbolo rinktinė netapo Europos futbolo čempionato nugalėtoja.

Beveik pusmetį nekerpami plaukai, per mėnesį išmokta ispanų kalba – tokių dalykų teko pasiekti su draugais ar mylimaisiais susilažinusiems kauniečiams.

Drąsiai iššūkį priėmę žmonės neslepia, jog apsisprendimas žūtbūt pasiekti užsibrėžtą tikslą ir nepralošti pakeitė jų gyvenimą.

Kaunietis Saulius Davainis dėl lažybų ryžosi pakeisti šukuoseną. Praėjusių metų rugsėjo pradžioje sukirtęs rankomis su sena pažįstama 24 metų vyras iki šios savaitės nesikirpo plaukų. „Paauglystėje, kai buvau kokių 17 metų, turėjau dar ilgesnius plaukus, nei buvau užsiauginęs dabar, bet pastaruosius kelerius metus kirpau juos trumpai“, – sakė Vytauto Didžiojo universitete studijuojantis jaunas vyras.

Drąsiai iššūkį priėmę žmonės neslepia, jog apsisprendimas žūtbūt pasiekti užsibrėžtą tikslą ir nepralošti pakeitė jų gyvenimą.

Pasak kauniečio, idėja susilažinti gimė spontaniškai: „Sėdėjome kavinėje ir kalbėjome apie vaikinų išvaizdą. Tuomet Eglė – draugė su kuria susiderėjau – pasakė, kad ilgesnius vaikino plaukus laiko privalumu. Aš ėmiau ir pasakiau: „gerai, užsiauginsiu ir aš!“ Sutarėme, kad nekirpsiu plaukų tol, kol jie uždengs ausų galiukus“. Nesilankyti kirpykloje vaikinui teko beveik pusę metų. Per tą laiką jo namuose atsirado anksčiau nereikalingais laikytų daiktų – plaukų džiovintuvas, kaukės. „Dabar suprantu, kodėl merginos rytais ar eidamos į vakarėlius taip ilgai ruošiasi. Kai plaukai trumpi, užtenka juos plauti porą kartų per savaitę ir prieš einant į lauką patepti želė. Ilgesnių plaukų priežiūra daug sudėtingesnė. Pabandyk nueiti į darbą su iš ryto neplauta galva!“ – per lažybas išmoktomis gyvenimo pamokomis dalijosi kaunietis.

Savo kailiu patyręs, kad ilgesnius plaukus prižiūrėti sunkiau nei trumpus, kirpykloje vaikinas vis dėlto prašė visai nenukirpti užaugintų „kasų“.„Pasilikau ilgesnius, nes man gražu“, – prisipažino lažybas laimėjęs S.Davainis.

Pralaimėjusiai Eglei Burneckytei teko išpildyti pažadą – spaudoje publikuoti vaikino nuotrauką „prieš“ ir „po“ lažybų. „Tai – tarsi dovana Sauliui, kuris šį savaitgalį, sausio 18-ąją, švenčia 25-erių metų gimtadienį“, - sakė mergina. Jei jai būtų pasisekę ir Saulius plaukus būtų pasitrumpinęs anksčiau nei jie siekė ausų galiukus, Eglė būtų galėjusi visą dieną vairuoti jo automobilį. „Pagal mūsų susitarimą, pralaimėjęs lažybas aš jai turėjau paskolinti savo automobilį, kuriame būtų pilnas bakas degalų. Baisiausia, kad Eglė, nors ir turi teises, vairavo labai seniai. Aš ir šiaip merginoms automobilio neskolinu, o čia dar nepatyrusiai vairuotojai“, – juokėsi S.Davainis.

Ispanų kalba per mėnesį

Lažybų skonį yra pajutusi ir Kaune gyvenanti Rūta Simušauskytė. Prieš porą metų 25 metų mergina dar studijavo vokiečių filologiją viename iš laikinosios sostinės universitetų. Kaip ir dažnas studentas Rūta nusprendė vieną pusmetį pasimokyti užsienio universitete. „Tačiau per ilgai galvojau, todėl pretenduoti į universitetus, kuriuose būtų galima mokytis vokiečių ar anglų kalbomis, kurias abi mokėjau, nebebuvo galimybių. Liko tik Italijos ir Ispanijos universitetai. Ilgai nesvarsčiusi pasirinkau Madride esančią aukštąją mokyklą“, – pasakojo kaunietė. Grįžusi namo mergina draugui pasigyrė, kad netrukus iškeliaus į Ispaniją. Tačiau užuot sulaukusi palaikymo, ji išgirdo tik pasišaipymą: „Žiūrėsime, kaip tau seksis susišnekėti. Juk Ispanijoje kalba ne tokia kaip per meksikietiškus serialus, per mėnesį jos neišmoksi“.

„Aš taip supykau! – juokėsi prisiminusi nemalonias, bet dabar jau beveik pamirštas, akimirkas Rūta. – Pasakiau, kad galime lažintis, jog išmoksiu ispanų kalbą per mėnesį. Sukirtome rankomis. Mano kambario draugė buvo liudininkė. Jei laimėsiu, vaikinas man turėjo surengti didžiulį atsisveikinimo vakarėlį. Jei ne, aš turėjau pasižadėti mėnesį kas antrą dieną jam pirkti alaus ir atnešti į bendrabutį. Turėjau būtinai laimėti lažybas“.

Supratusi, kad laiko turi nedaug Rūta puolė ieškoti būdų, kaip greičiausiai būtų galima išmokti ispanų kalbą. Eiti į kursus negalėjo, nes tam būtų neužtekę turimų pinigų, todėl teko kapstytis pačiai. „Iš prigimties esu gabi kalboms, rusų kalbos išmokau žiūrėdama „multikus“ ir filmus, o lenkų kalbos pramokau skaitydama seneliui laikraščius. Todėl ir ispanų tikėjausi išmokti savarankiškai“, – pasakojo mergina. Tačiau kai po dviejų savaičių intensyvaus skaitymo, klausymosi ir bandymo kalbėti ji vis dar nesijautė suprantanti ispaniškai, nutarė ieškoti pagalbos. Universitete sužinojo, kad jame šiuo metu mokosi keli studentai iš Ispanijos. „Tiesiu taikymu nuėjau pas juos ir pasiūliau mainus: aš juos mokau lietuviškai, jie mane – ispaniškai. Laimei, vienas vaikinas sutiko ir mes pradėjome savo „pasimatymus“, – pasakojo Rūta.

Ispanas ir lietuvė susitikdavo kasdien. Rimtai savo tikslo siekianti Rūta ne iš karto pajuto, kad į susitikimus eina ne tik pasimokyti ispanų kalbos. „Ką čia slėpsi, pabaigoje abu vienas į kitą žiūrėjome kitaip“, – šyptelėjo kaunietė. Nepaisant prabudusių jausmų, mergina sako, kad jai pavyko laimėti lažybas. „Pasibaigus terminui buvau oficialiai egzaminuojama: draugas kartu su kambariokais buvo pasiruošę – reikėjo ir kalbėti, ir diktantą rašyti. Bet aš pati jaučiau, kad susikalbėti galiu be vargo, skaitau, rašau taip pat neprastai, todėl lažybas laimėjau“, – sakė mergina.

Etnologė Gražina Kadžytė priminė, kad lažybomis lietuviai domisi nuo senų laikų.

Tiesa, laimėto prizo Rūta negavo. Dar iki oficialių išlydėtuvių taikiai išsiskyrė su ankstesniu vaikinu ir ėmė draugauti su savo „mokytoju“ ispanu: „Su juo bendravome ir man išvažiavus, grįžus – tuomet jau jis buvo Ispanijoje. Bet dabar nebesame pora. Atstumas daro savo: aš nenoriu ten, jis neturės ką veikti čia, todėl likome tik artimi pažįstami, kurie per skype kalbasi ispaniškai“. Mergina prasitarė, kad ispanų kalbos nepamiršo – ji praverčia dabartiniame jos darbe. „Esu vertėja, tad kuo daugiau kalbų moku, tuo daugiau uždirbu“, – tvirtino pašnekovė.

Lažindavosi ir senovės lietuviai

Etnologė Gražina Kadžytė priminė, kad lažybomis lietuviai domisi nuo senų laikų. „Paskaitykime mūsų pasakas. Nevienoje jų žmogus susilažina su velniu ir papratai laimi. Taip būdavo ir gyvenime. Jei lažindavosi, tai tik tie, kurie tikrai žinodavo, kad laimės“, – tvirtino tradicijų ir papročių žinovė. Pašnekovė neslėpė pati tokiais dalykais kaip lažybos neužsiimanti: „Tai daug laiko turinčių žmonių pomėgis. Mokyklos, studijų metais esu ir pati lažinusis. Bet retai. O dabar jau nebeužsiimu tokiais niekais“.

Įžymybių lažybos

Lažybų bacila dažnai įsisuka į Lietuvos šou verslo pasaulį. Užpernai azartui buvo pasidavusi dainininkė Neli iš grupės „69 danguje“. Mergina turėjo ištverti nevartojusi alkoholio 6 mėnesius. Tačiau tuo metu „pasipainiojo“ Valentino diena ir Neli nesusilaikė – išgėrė taurę vyno. Teko varžovui atiduoti žadėtus 1 tūkst. Lt.

Dar garsiau nuskambėjo televizijos prodiuserio Rolando Skaisgirio bei kitų garsių futbolo aistruolių lažybos dėl Europos futbolo čempionate žaidusios Vokietijos rinktinės sėkmės. Sandoris buvo toks: jei Vokietijos rinktinė Austrijoje ir Šveicarijoje netaps Europos čempione, R.Skaisgirys savaitę, lygiai vidurdienį, viešai melsis prie vokiečių ambasados Vilniuje. S.Skaisgiriui pralaimėjus lažybas kolegos sušvelnino užduotį: jam užteko tik kartą valandą paklūpoti prie ambasados. Šmaikščių užduočių lažybų pralaimėtojams netrūko ir per Pekino olimpiadą. Už vienų ar kitų Lietuvos sportininkų sėkmę pasisakę, bet lažybas pralaimėję šou verslo pasaulio atstovai tiesioginiame vienos televizijos laidoje turėjo ropoti Vilniaus Senamiesčio grindiniu, keliauti į miestą su vestuvine suknele ir kitaip „išpirkti savo kaltę“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min