Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Poledinės žūklės mėgėją Trakuose gelbėjo praeivis ir ugniagesiai

Ugniagesių treniruotė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ugniagesių treniruotė
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį vakare Trakuose, Bernardinų ežere, maždaug 60 metrų nuo kranto įlūžo poledinės žūklės mėgėjas. Įlūžusį vyrą pastebėjo tuo metu ant tiltelio buvęs jaunuolių būrelis, o pirmas prie jo suskubo 24 metų trakiškis Giedrius Kondratas.

Vaikinas šiuo metu darbuojasi jūriniame žvejybos laive, todėl suprato situacijos pavojingumą. Jis atsargiai prišliaužė prie nelaimėlio, sugriebė už jo rūbų ir padėjo jam išsilaikyti virš vandens. Netrukus į įvykio vietą atvyko ir Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai.

Įvertinus padėtį buvo nutarta, kad ugniagesys gelbėtojas vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis Ričardas Brazevičius, kol atvyks antrasis gelbėtojų automobilis su ledrogėmis, irgi prišliauš prie įlūžėlio ir padės jį išlaikyti virš vandens.

Tačiau situacija pasidarė dar keblesnė, nes ledas neišlaikė ir vandenyje atsidūrė žveją laikantis vaikinas bei atskubėjęs ugniagesys gelbėtojas. Iš vandens visus tris vyrus išgelbėjo ugniagesio pamainos draugai, su ledrogėmis prisiyrę prie įvykio vietos.

Ledas jau per silpnas

Šis įvykis dar kartą patvirtino kad ledas virš Lietuvos vandens telkinių pasidarė labai nesaugus ir pavojingas.

Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos darbuotojų, vakar ledo storis Totoriškių ir aplinkiniuose Trakų ežeruose dar buvo apie 11 cm, o šiandien tik apie 9 cm. Daugelyje vietų ežerų krantai atitirpę, ant ledo telkšo vanduo. Ir nors atrodo, kad ledo storis pakankamas, tačiau jis yra trapus ir greitai lūžta.

Šiemet gelbėtojai 24 kartus skubėjo ant užšalusių vandens telkinių, kur išgelbėjo 4 įlūžusius žmones ir ištraukė 7 nuskendusius piliečius.

Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja šalies gyventojus, ypač poledinės žūklės žvejus, vaikus, kad ledas ant vandens kasdien darosi vis plonesnis ir pavojingesnis. O sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis saulė tik dar kaitriau šildys, vietomis kris krituliai. Tad ledas dar labiau tirps, pakis jo struktūra. Nors vietomis jis ir storokas, tačiau jau ne toks tvirtas.

Primename, kad tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliai, yra šaltinių, povandeninių srovių, auga krūmai ir nendrynai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min