Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 13d. 15:22

Poledinės žūklės mėgėjai įspėjami: ledas darosi pavojingas

Poledinė žūklė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Poledinė žūklė

Lietuvos Kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) įspėja gyventojus, kad pastarosiomis dienomis besikeičianti oro temperatūra skatina ledo tirpimą o dėl numatomos vėjo krypties atsiranda reali properšų tarp ledo lyčių grėsmė.

Siekdami išvengti galimų nelaimių, gyventojų prašome nelipti ant kol kas nestabilaus Kuršių marių ledo ir įspėti to nedaryti aplinkinius.

JGKC kartu su kitomis tarnybomis nuolat budi, ir yra pasiruošę suteikti pagalbą nelaimės ištiktiesiems. Tačiau gyventojai turi žinoti, kad sudėtingos gamtos sąlygos apsunkina gelbėjimo operacijų vykdymą, todėl ne visuomet jų baigtis gali būti sėkminga. Todėl gyventojai raginami būti atsakingais už savo gyvybes ir saugotis patiems nelipant ant nestabilaus ledo.

Ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, reikia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie įvykį, įvykio vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote) ir savo kontaktinį numerį.

Gavęs pranešimą apie įvykį, Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras organizuoja paieškos ir gelbėjimo operaciją, koordinuoja operaciją vykdančių pajėgų veiksmus, jiems vadovauja, taip pat koordinuoja būtinosios medicinos pagalbos suteikimą nukentėjusiems išgelbėtiems asmenims, jų nugabenimą į saugią vietą.

VIDEO: Žvejai džiaugiasi storu ledu, bet nori daugiau šalčio – tada geriau kimba
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min