Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija girtuoklius siūlo blaivinti nakvynės namuose

Susitikę uostamiesčio savivaldybės atstovai ir policijos pareigūnai aptarė opias viešosios tvarkos problemas.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Susitikę uostamiesčio savivaldybės atstovai ir policijos pareigūnai aptarė opias viešosios tvarkos problemas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį susitikę su uostamiesčio meru, Klaipėdos Vyriausiojo policijos komisariato atstovai diskutavo, ar neverta vėl įsteigti blaivyklos arba jos funkcijas perleisti nakvynės namams, įkuriant išblaivinimo padalinį.

Jau ne kartą policijos atstovai bei uostamiesčio valdžia diskutavo apie blaivyklos ar panašios institucijos būtinybę uostamiestyje. Pasak Klaipėdos VPK atstovų, jie gauna nemažai skundų iš gyventojų apie neblaivių, „degradavusių“ asmenų keliamą triukšmą ir netinkamą elgesį. Tačiau remiantis įstatymu, policija – bejėgė. Sulaikomas girtas asmuo gali atsisakyti vykti į komisariatą išsiblaivyti. Vienintelis kelias tokius triukšmadarius izoliuoti – sulaikyti dėl pasirodymo viešoje vietoje neblaiviam.

Pristatyti į policijos komisariatų budėtojų padalinius tokie asmenys laikomi tol, kol išsiblaivo. Tačiau, pasak policijos atstovų, patalpos tam nėra pritaikytos, nėra ir medicinos darbuotojų tinkamos priežiūros, o policininkai negali tinkamai nustatyti, kiek stipriai asmuo yra apsinuodijęs alkoholiu.

Nuo girtuoklių kenčia ir medicinos įstaigos: dėl neprognozuojamo jų elgesio kyla pavojus tiek medicinos personalui, tiek ir pacientams. Kad situacija pasikeistų, VPK atstovai siūlė įkurti nakvynės namus, teikiančius specializuotas paslaugas „degradavusiems“ asmenims. Tam, anot jų, puikiai tiktų ir Šilutės plente esančių nakvynės namų patalpos, o miesto savivaldybės įgalioti pareigūnai  turėtų imtis šios nakvynės namų funkcijos kontrolės.

VPK atstovai siūlė ir kitą problemos sprendimo variantą, remdamiesi Vilniaus miesto pavyzdžiu. Pasak pareigūnų, būtų galima įkurti specialias patalpas šalia nakvynės namų. Šiuo metu išblaivinimo įstaiga „Sala“ Vilniuje yra įkurta kaip nakvynės namų filialas ir yra remiama iš miesto biudžeto. Tokiam sprendimui iš esmės pritarė ir savivaldybės atstovai, teigdami, kad tam prireiks nemažai investicijų: prireiks įsteigti ne mažiau nei keturis naujų darbuotojų etatus, nepigiai atsieis ir patalpų įrengimas.

Šį klausimą susitikę miesto ir policijos vadovai sutarė išspręsti artimiausiu metu. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min