Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija: padidėjusios baudos netruks apraminti kelių erelius

Vakar Kauno gatvėse buvo galima išvysti kiek daugiau patruliuojančių policininkų nei įprasta.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vakar Kauno gatvėse buvo galima išvysti kiek daugiau patruliuojančių policininkų nei įprasta.
Šaltinis: 15min
0
A A

Gatvėse dirbančių pareigūnų taikiniu nuo vakar tapę kalbėti telefonu mėgstantys ar posūkių signalų piktybiškai nerodantys vairuotojai šių įpročių atsisakys per kelis mėnesius. Tokias prognozes pateikiantys policijos vadovai įsitikinę – šias vairuotojų ligas geriausiai gydo skaudūs smūgiai per kišenę.

Antradienį įsigaliojusios Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisos žymiai sugriežtino vairuotojų atsakomybę už daugelį dažnai daromų Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Vairuotojai už kelio ženklų nesilaikymą, pokalbius telefonu, posūkių signalų nerodymą, stovėjimą ant šaligatvio ar vejos bei kitus pažeidimus nuo šiol bus baudžiami nebe nuo 50 iki 100, o nuo 100 iki 300 Lt siekiančiomis baudomis.

Tuo tarpu lenkimas draudžiamoje vietoje, apsisukimas geležinkelio pervažose ar vietose, kur kelio matomumas nesiekia 100 metrų, bei kiti panašūs nusižengimai, iki šiol užtraukdavę baudas iki 80 Lt, nuo šiol bus vertinami baudomis nuo 100 iki 300 Lt.

Drausmins ir pėsčiuosius

„Kadaise padidinus baudas visi tie, kurie nesisegdavo diržų, dabar visada važiuoja su jais. Tas pats bus ir su mobiliaisiais telefonais, ir su posūkių nerodymu. Dabar situacija yra tikrai ne kokia. Telefonu kalba visi: ir tie, kam reikia, ir tie, kam nereikia. O posūkių nerodymas yra tarsi psichinė liga. Ar kas nors užmiestyje lenkdamas rodo posūkį? Iš šimto gal nebent keli. Sugriežtinus atsakomybę, visi tikrai apsiramins, bus pastatyti į vietas ir važiuos pagal taisykles“, – sakė Kauno kelių policijos valdybos viršininkas Alfonsas Tarasevičius.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso atnaujinimas bus aktualus ir pėstiesiems. Nuo šiol visi, kurie tamsiu paros metu užmiesčio keliuose ignoruos atšvaitus, bus drausminami baudomis nuo 80 iki 140 Lt. Tokio pat dydžio baudos numatytos ir gatvę neleistinose vietose kertantiems pėstiesiems.

„Žmonės turi suprasti, kad baudos padidintos dėl jų pačių gerovės. Jei vairuotojai ar pėstieji dabar nemąsto, mąstyti priversime tokiu būdu“, – tvirtino A.Tarasevičius ir prognozavo, kad pirmuosius vairuotojų bei pėsčiųjų įpročių pokyčius turėtume pajusti jau po kelių mėnesių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min