Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 9d. 16:08

Policija pataria, kaip per šventes pasirūpinti būsto saugumu

Daugiabučiai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Daugiabučiai

Artėjant ilgajam šventiniam savaitgaliui, policijos pareigūnai primena, kad didžioji dalis vagysčių iš namų ir butų yra padaroma pasitaikius palankiai progai, pavyzdžiui, šeimininkams palikus atvirą langą ar neužrakintas duris.

Policijos teigimu, 30 proc. butų vagysčių padaroma tik dėl to, kad šeimininkai nežinojo arba dėl savo nerūpestingumo ir abejingumo patys sudarydavo palankias sąlygas nusikaltėliams. Daugeliu atvejų įsilaužimų ir vagysčių galima išvengti.

Policijos pareigūnų patarimai:

1. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą. Visuomet įsitikinkite, kad skambinantys į duris yra būtent tie, kas sakosi esą. Jeigu sako, kad yra iš policijos, dujų tarnybos ar elektros tinklų, paprašykite parodyti pažymėjimą. Klauskite apie atvykimo tikslą. Patikrinkite paskambindami į tą įstaigą, iš kurios žmogus yra. Atminkite: jei kyla bent mažiausias įtarimas, nieko neįsileiskite vidun.

2. Pasidomėkite, kokios yra durų apsaugos naujovės (įvairios spynos ir pan.), kad maksimaliai apsaugotumėte savo namus. Tinkamai sutvirtinkite buto duris, įdėkite patikimas spynas, įtaisykite akute, durų sklendę.

3. Užrakinkite duris visais užraktais, netgi keletui minučių, kai išnešate šiukšles, ar išeinate į parduotuvę.

4. Kuriame aukšte begyventumėte, išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris. Esant galimybei, palikite bute įjungtą šviesą, radiją.

5. Pametę raktus, būtinai pakeiskite spyną.

6. Labai naudingas telefoninis užraktas laiptinėms. Jeigu tokio jūsų name nėra, pasitarkite su kaimynais ir įsirenkite. Tokiu būdu galėsite neįsileisti nepažįstamųjų.

7. Susitarkite su patikimais kaimynais, kad kai jūsų nėra pasaugotų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės. Už tai būkite pasiruošę pasaugoti jų namus, kai jie bus išėję ar išvykę.

8. Nepalikite raktų „saugiose“ vietose: po laiptinėje augančia gėle ar durų kilimėliu. Jei žinote, kad tol, kol jūs būsite išvykę, kažkam reikės apsilankyti jūsų namuose (pavyzdžiui, palaistyti gėles ar pamaitinti augintinį), pasirūpinkite raktą tiesiogiai perduoti tam žmogui dar prieš išvykdami.

9. Įsirenkite bute ar gyvenamajame name apsauginę signalizaciją, tokiu būdu jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą.

10. Jei gyvenate žemutiniuose aukštuose, įstiklinkite balkonus. Langus sutvirtinkite priešįsilaužiminiais apkaustais.

11. Pasirūpinkite automatiniu namų apšvietimu. Tuomet vagims bus daug sunkiau slankioti aplink jūsų namus ar veržtis į vidų nepastebėtiems.

12. Apdrauskite namų turtą draudimo bendrovėje.

13. Išvykstant, jei įmanoma, patartina visiškai užsukti vandenį.

14. Saugodami savo turtą, kreipkitės į artimiausią policijos komisariatą ar policijos nuovadą dėl daiktų žymėjimo, kas palengvintų nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.

15. Jei sugrįžę namo pastebėjote, kad bute jau lankėsi vagys (atvertos durys, išdaužtas langas ir t.t.), nieko nelieskite rankomis, nepalikite bereikalingų savo pėdsakų ir nepanaikinkite įkalčių. Geriau skambinkite policijai ir tik pareigūnams apžiūrėjus įvykio vietą, tvarkykite suniokotą turtą.

16. Jeigu jus apvogė ar apgavo nedelsiant kreipkitės į policiją. Skubiai pranešus ir tiksliai apibūdinus įtariamus asmenis bei jų automobilius, bus galima greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir apsaugoti nuo nelaimių kitus žmones.

Temos: 1 Šventės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:03
02:14
18:06

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min