Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 3d. 16:32

Policija tikina, kad šiandien prie Seimo nepersistengė (atnaujinta 17.25 val.)

Vilniaus policijos šefas K.Lančinskas (kairėje) ir jo pavaduotojas R.Dervinskas savo pavaldinių darbu antradienį prie Seimo liko labai patenkinti.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr. / Vilniaus policijos šefas K.Lančinskas (kairėje) ir jo pavaduotojas R.Dervinskas savo pavaldinių darbu antradienį prie Seimo liko labai patenkinti.

Pareigūnai apibendrino šios dienos mitingo rezultatus: budėjo per 500 tvarkos sergėtojų, sulaikyti trys pažeidėjai, papildomoms saugumo priemonėms išleista dešimtys, o ne šimtai tūkstančių litų.

Sostinės policiją sužavėjo jos pačios darbas antradienį per neramumus prie Seimo. „Gerai vertiname savo veiksmus!“ – nesikuklindamas pareiškė Vilniaus policijos viršininkas Kęstutis Lančinskas, vertindamas šios dienos savo bei pavaldinių darbą, saugant parlamentą bei jo apylinkes.Tam tikros grupuotės ruošėsi pasinaudoti situacija ir parduotuvėse grobti brangius daiktus, – tikino Vilniaus policijos vadas K.Lančinskas.

Tvarką prie Seimo užtikrino daugiau nei 500 pareigūnų. Dalis jų šiandien dar žada budėti iki vidurnakčio.

Vykstant protesto akcijoms, policininkai antradienį sulaikė vos tris pažeidėjus. Pirmąjį – už tai, kad turėjo šaltuoju ginklu laikomą kastetą. Antrąjį – nes viešo renginio metu mūvėjo veidą maskuojančią kaukę. Trečiąjį – nes pasipriešino policijos pareigūnams.

Specialią spaudos konferenciją antradienį pavakare Vilniaus policijos būstinėje surengę K.Lančinskas ir jo pavaduotojas Raimundas Dervinskas sakė po truputį skaičiuojantys, kiek mokesčių mokėtojams galėjo kainuoti šiandieninės papildomos saugumo priemonės.

Anot Vilniaus policijos vadovo, per sausio 16-osios neramumus iš biudžeto neplanuotai išleista 400 tūkst. litų. Šiandien išlaidos kur kas kuklesnės, tikimasi, kad bendra suma bus skaičiuojama tik dešimtimis tūkstančių litų.

Sostinės policijos vadovai per spaudos konferenciją žurnalistus tikino, kad padarė ir vieną nematomą, bet labai svarbų žygdarbį: užkirto kelią parduotuvių plėšimams. Policininkai tvirtino turėję slaptos informacijos, jog tam tikra grupė asmenų specialiai rengėsi žygiams į parduotuves.

Teigiama, jog parduotuvių plėšikai esą planavo pasinaudoti sumaištimi prie Seimo.

„Visą laiką yra du planai: vienas, kai viskas taikiai ir normaliai, pagal įstatymą. Kitas – jeigu prasideda teisės pažeidimai. Šiuo atveju antrojo plano įvesti nereikėjo“, – kalbėjo K.Lančinskas.

„Policija ir iki renginio, ir per jį visiškai kontroliavo situaciją!“ – viršininkui antrino pavaduotojas R.Dervinskas.

Policijos atstovai pakartojo, kad vasario 3-iosios mitingo rengėjai neliks nenubausti. „Taip, tai buvo nesankcionuotas žmonių susirinkimas, daugiau nei dešimt. Tie, kurie organizavo, bus nustatomi ir jų laukia administracinė atsakomybė už nesankcionuoto mitingo organizavimą“, – grasino miesto policijos vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min