Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 27d. 10:54

Policija žada tarnybinius automobilius naudoti tik darbui

Policininkai prižiūrėjo mitinguotojus.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Policijos automobiliai

Siekiant, kad būtų racionaliai naudojamas policijos įstaigų turimas transportas, patvirtintos Tipinės policijos įstaigų tarnybinių ir netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo taisyklės.

Jos griežčiau reglamentuos transporto priemonių naudojimą, laikymą, taip pat sąlygos limitų lengviesiems automobiliams mažinimą. „Šios taisyklės teikia vilties, kad jau greitai bus sumažintas Policijos departamento naudojamų automobilių skaičius, įstaigų automobiliais bus važinėjama tik tarnybos tikslais ir saugomi jie bus ne prie įstaigų vadovų ar eilinių pareigūnų namų, o policijos įstaigų teritorijose“, – sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Naujosiose taisyklėse numatyta, kad policijos įstaigų turimas transportas gali būti naudojamas tik tarnybos tikslams, o pasibaigus pareigūno, kuris naudojasi įstaigos transporto priemone darbo dienai, automobilis turi būti saugomas tos įstaigos teritorijoje. Atsižvelgiant į kaimiškose teritorijose dirbančių tyrėjų (buvusių apylinkės inspektorių) darbo specifiką, kai jie net ir ne darbo metu būna iškviečiami į įvykio vietą, šiems pareigūnams (jų Lietuvoje apie 500), tik įstaigos vadovo įsakymu, gali būti suteikta teisė tarnybinį automobilį laikyti savo aptarnaujamoje teritorijoje, praneša Vidaus reikalų ministerija.

Iki šiol galiojusiose taisyklėse buvo per menkai reglamentuota pranešimų apie policijos įstaigoms priklausančių transporto priemonių vagysčių faktą ar patekusių į eismo įvykius tvarka. Naujosiose taisyklėse nurodoma, kad esant bet kokiam įvykiui, susijusiam su įstaigos transporto priemone, apie jį privalu nedelsiant pranešti ne tik tos įstaigos, kuriai priklauso automobilis, vadovui, bet ir Policijos departamentui. Be to, įstaiga, kuriai priklauso transporto priemonė, privalo nedelsiant atlikti tarnybinį tyrimą, o tyrimo išvadą per penkias dienas pateikti Policijos departamentui.

Policijos departamento (PD) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Investicijų planavimo ir techninės plėtros valdybos viršininkas įpareigotas vadovaujantis tipinėmis taisyklėmis parengti PD prie VRM ir Lietuvos policijos logistikos centro tarnybinių ir netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo taisykles. Tikimasi, kad patvirtinus šių įstaigų transporto priemonių naudojimo taisykles, kurios sąlygos griežtesnį jų naudojimo reglamentą, bus atsisakyta nemažos dalies automobilių. Šiuo metu PD ir Lietuvos policijos logistikos centras naudojasi 46 lengvaisiais automobiliais. Planuojama, kad netolimoje ateityje bus apsiribota 28 automobiliais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min