Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijos automobiliuose – antikorupciniai perspėjimai

Policijos automobilyje – antikorupciniai užrašai.
Policijos nuotr. / Policijos automobilyje – antikorupciniai užrašai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato tarnybinių automobilių salonai pasipuošė ryškia antikorupcine reklama.

Užrašai ant sėdynių atlošų užvalkalų perspėja: „Siūlysi pinigus – darysi nusikaltimą". Ši reklama skirta visiems, kurie padarę pažeidimą, bando išvengti atsakomybės, siūlydami policijos pareigūnams kyšį, teigiama pranešime spaudai.

Per 2010 metų penkis mėnesius Utenos apskrityje pradėti 23 ikiteisminiai tyrimai dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus. Norėdami išvengti atsakomybės, pažeidėjai pareigūnams siūlė sumas nuo 10 iki 1000 litų įvairia valiuta, buvo siūlomas netgi alkoholis.

Primename, kad pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. (papirkimas), tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui už pageidaujamą teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, arba tarpininkui siekdamas tų pačių rezultatų, baudžiamas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus, siūlydamas, pažadėdamas duoti arba duodamas didesnės negu 250 MGL vertės kyšį arba tokius veiksmus padarė siekdamas neteisėtos paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens veikos vykdant įgaliojimus, baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Tas, kas siekdamas papirkti valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį pasiūlė, pažadėjo arba davė jam arba tarpininkui mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu

Asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama, provokuojama jį duoti ir jis, pasiūlęs, pažadėjęs ar davęs kyšį, iki pranešimo apie įtarimą jam įteikimo apie tai pranešė teisėsaugos institucijai arba kyšį jis pasiūlė, pažadėjo ar davė su teisėsaugos institucijos žinia.

Panašūs lipdukai įrengti ir kituose miestuose eismo priežiūrą vykdančių pareigūnų automobiliuose.
 

 

 

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min