Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 13d. 13:23

Policijos darbuotojų profesinė sąjunga: taupymas pareigūnų sveikatos sąskaita – neleistinas

Policija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Policija

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga šiandien kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkę, Seimo komitetų pirmininkus, parlamento frakcijas, atkreipdama dėmesį į pavojingą Teisingumo ministro siūlymą prilyginti pareigūnus darbininkams ir tarnautojams.

Spalio mėnesį, Teisingumo ministras Lietuvos Respublikos Seimui pateikė siūlymą (Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektas XIP–1284). Juo siūloma daugiau nei dvigubai sumažinti statutiniams tarnautojams ligos laikotarpiu mokamą išmoką. Įstatymo projekto teikėjai argumentuoja, kad būtina laikytis asmenų lygybės prieš įstatymą principo ir mokėti vienodas išmokas dirbantiems pagal darbo sutartis bei vidaus tarnybos pareigūnams.

Pranešime spaudai teigiama, kad Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga atkreipia dėmesį, kad toks siūlymas – paviršutiniškas, juo neįvertinama tai, kad policijos, pasienio pareigūnai, ugniagesiai, nuolat dirba didesnio pavojaus gyvybei ir sveikatai sąlygomis. Pažymėtina, kad didesnis pavojus sveikatai ne tik grėsmė nukentėti nuo nusikaltėlių – tai ir tokie „nematomi“ dalykai, kaip nuolatinės stresinės situacijos, didesnė įtampa, tarnyba lauko sąlygomis dvidešimt keturias valandas per parą, septynias dienas per savaitę. Panašu, kad įstatymo pataisų teikėjai neįvertino šių aplinkybių ir skubotai pateikė siūlymą, paneigiantį šios socialinės garantijos tikslą ir pusiausvyrą, nustatytą įstatymų leidėjo: jei yra didesnė tikimybė susirgti, taip rizikuojančių asmenų interesai turi būti tinkamai saugomi.

Atkreipiame dėmesį, kad „Sodra“ lėšų taupymas, sumažinant ligos pašalpą, jau sukėlė uždelstų, komplikuotų susirgimų bangą, o gyventojų sveikata dėl to tik pablogėjo.

Profesinė sąjunga atkreipia dėmesį, kad asmenų lygiateisiškumas prieš įstatymą nereiškia visuotinės lygiavos, nes kiekvienam asmeniui turi būti suteiktos teisės, proporcingos prisiimtoms pareigoms, o asmenų teisinė padėtis gali būti skirtinga atsižvelgiant į jų statusą ir pavestas pareigas – tai ne kartą akcentavo Konstitucinis teismas.

Atkreipiame dėmesį, kad „Sodra“ lėšų taupymas, sumažinant ligos pašalpą, jau sukėlė uždelstų, komplikuotų susirgimų bangą, o gyventojų sveikata dėl to tik pablogėjo. Prognozuojama, kad vidaus tarnybos pareigūnų atveju, šis procesas bus dar intensyvesnis, todėl gali didėti komplikuotų susirgimų skaičius.

Profesinė sąjunga kviečia Lietuvos Respublikos Seimą, komitetus ir frakcijas realiai įvertinti skirtumus tarp darbo biure ir vykdant tarnybą nuolatinės rizikos ir didesnio pavojaus gyvybei ir sveikatai sąlygomis, bei vieningai atmesti paviršutiniškus siūlymus sutaupyti pareigūnų sveikatos sąskaita.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min