Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijos departamentas oficialiai pranešė apie pertvarkas Lietuvos kriminalinės policijos biure

Kriminalinė policija
Policijos nuotr. / Kriminalinė policija
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo pirmadienio iš esmės pertvarkoma Lietuvos kriminalinės policijos struktūra, peržiūrimos funkcijos, stiprinama centrinė kriminalinė policija, kuri ypatingą dėmesį sutelks į šiuolaikinio nusikalstamumo užkardymą, pranešė Policijos departamentas.

Kaip rašoma pranešime, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pertvarka buvo brandinama ne vienerius metus. Planuojant ir vykdant pertvarką siekta operatyviai reaguoti į besikeičiantį nusikalstamumo pobūdį, naujus nusikalstamumo keliamus iššūkius. Planuojant pertvarką identifikuotos ir išskirtos svarbiausios veiklos sritys, ypatingą dėmesį skiriant Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės nubrėžtiems prioritetams: nelegalios narkotikų apyvartos, terorizmo, nusikaltimų elektroninėje erdvėje, kontrabandos tyrimui, tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimui.

15min.lt pokalbį su Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininku Algirdu Matoniu apie įvykusią reorganizaciją rasite čia.

Lietuviškasis FTB imsis būtinų priemonių kovai su organizuotomis nusikalstamomis grupėmis (tarp jų ir mobiliomis), sieks nustatyti ir išieškoti organizuotų nusikalstamų struktūrų neteisėtai sukauptą ekonominį potencialą, griaus nusikalstamo verslo ir vidaus organizacinę infrastruktūrą bei ryšius, kitus organizuotos nusikalstamos veiklos pagrindus.

Po pertvarkos Lietuvos centrinė kriminalinė policija – Lietuvos kriminalinės policijos biuras tampa optimalia veikiančia, modernia įstaiga, atitinkančia šiandienos diktuojamas aktualijas, operatyviai reaguojančia į bet kokio lygio įvykius. Išgrynintos ir optimizuotos vykdomos funkcijos, struktūra ir funkcijos suderintos su nustatytais prioritetais, užtikrintas naujų funkcijų vykdymas.

Lietuvos kriminalinės policijos biurui suteikti įgaliojimai ir atsakomybė koordinuoti ir kontroliuoti teritorinių policijos įstaigų veiklą kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo vykdymo srityse. Biuras taip pat teiks policijos įstaigoms visą reikiamą pagalbą tiriant nusikalstamas veikas. Tai leis tobulinti teritorinių policijos įstaigų veiklą, efektyvinti nusikalstamų veikų užkardymą ir tyrimą, laiku nustatyti galimas grėsmes ir tinkamai į jas reaguoti.

Šiuos pokyčius, jų ilgalaikę naudą pajus ir nuo nusikalstamos veiklos skriaudą patyrę žmonės. Kadangi ypatingas dėmesys bus skiriamas kriminalinės policijos pareigūnų kvalifikacijai tobulinti, kiekvienas nusikalstamas veikas tiriantis pareigūnas įgis daugiau žinių ir įgūdžių. Bus tobulinama teisinė bazė, stiprinama komunikacija tarp centrinės kriminalinės policijos ir policijos apskrityse. Teritorinėms policijos įstaigoms nuolat bus teikiama reikiama pagalba, organizuojami mokymai, perduodama Lietuvos kriminalinės policijos biuro profesionalų sukaupta geroji nusikaltimų tyrimo praktika, žinios apie pažangias nusikaltimų tyrimo metodikas, inovatyvias technologijas.

„Nuo šiol tiek centrinė, tiek apskrityse veikianti kriminalinė policija veiks kaip vieningas kumštis, nes įveikti šiuolaikinio nusikalstamumo iššūkius Lietuvos kriminalinė policija gali tik susitelkusi, vientisa ir universali“, – rašoma Policijos departamento pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min