Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 19d. 11:04 , Atnaujinta: 2019 kovo 19d. 11:47

Policijos imunitetas: informacija dėl galimo dokumentų klastojimo nepasitvirtino

Naujasis policijos pastatas šalia Pilaitės pr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Naujasis policijos pastatas šalia Pilaitės pr.

Policijos imuniteto valdyba teigia, kad informacija apie galimą dokumentų klastojimą ir nepagrįstą pinigų išmokėjimą Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate nepasitvirtino.

„Atlikę pirminį informacijos patikrinimą nustatėme, kad minėtas pareigūnas laikotarpiu nuo 2018 metų liepos mėnesio nedirbo jokio naktinio darbo ir jam nebuvo mokama už tai. Pareigūnas budėjo namuose – pareigūno budėjimo laikas yra laikas, kurį jis pagal teisės aktų nustatyta tvarka iš anksto patvirtintą grafiką turi būti iš anksto aptartoje vietoje laisvu nuo tarnybos metu tam, kad vidaus reikalų įstaigos vadovas ar budėtojų tarnyba galėtų jį iškviesti atlikti neatidėliotinų veiksmų“, – feisbuke paskelbė valdybos viršininkas Elanas Jablonskas.

Anot jo, tai yra įprasta praktika policijoje, taip pat šiam pareigūnui ir apie galimą dokumentų klastojimą pranešusiam Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkui Vladui Sandai buvo mokama priemoka už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą.

„Tyrimus imunitetas atliko viena kryptimi – neva aš melavau“, – į atliktą tyrimą reagavo V.Sanda.

„Šitie budėjimai namuose yra diskriminacinio pobūdžio, nes budi tik mažą stažą turintys jauni pareigūnai, o vyresni neturi tokios galimybės“, – sakė Policijos profesinės sąjungos vadovė Roma Katinienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Roma Katinienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Roma Katinienė

Praėjusį trečiadienį spaudos konferencijoje V.Sanda žurnalistams papasakojo apie vieną konkretų atvejį, kai galimai fiktyviai buvo skaičiuojama penkerių metų darbo stažą ir palyginti žemą pareiginės algos koeficientą turinčio jaunesniojo kolegos alga.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vladas Sanda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vladas Sanda

„Tai yra mano kabineto kolega, su kuriuo aš dirbu poroj ir kuriam neva yra rašoma, kad jis turi virškrūvį, už kurį jam moka 50 proc. pareiginės algos priedą dirbant tą patį darbą. Dirbam viename ekipaže, viską darom vienodai, tačiau iš kur jam atsiranda virškrūvis, paaiškinti gali tik vadovai“, – sakė pareigūnas.

„Ir antras dalykas – yra toks dalykas kaip budėjimas namuose nakties metu, kai pareigūnui į žiniaraštį užrašoma, kad jis budi namuose, o žmogus iš tikrųjų miega, ilsisi be jokios uniformos, be ginkluotės, kaip teigia vadovai – neva parengty, tačiau paaiškinti vadovai, kokia būtinybė yra budėti namuose ir koks pavojus gali iškilti, ar nacionaliniam, ar vidaus saugumui, jie šito nepaaiškina“, – pridūrė pareigūnas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min