Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijos imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius: „A.Matonio kalbos apie būtinybę vairuoti išgėrus – nesuprantamos“

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prie vairo neblaivus sustabdytas Kriminalinės policijos biuro vadovas Algirdas Matonis atleidžiamas iš pareigų. Tuo metu Policijos imuniteto tarnybos viršininkas Donatas Malaškevičius vadina nesuprantamomis A.Matonio užuominas apie turėtą slaptą informaciją ir būtinybę sėsti neblaiviam prie vairo. Juolab kraujo tyrimas parodė, kad A.Matonio kraujyje buvo 2,19 promilės alkoholio.

Policijos departamentas pranešė, kad generalinis komisaras Saulius Skvernelis pasirašė tarnybinio patikrinimo išvadą.

Policijos imuniteto tarnybos viršininkas Donatas Malaškevičius pirmadienį pareiškė, kad A.Matonio užuominos apie turėtą slaptą informaciją ir būtinybė sėsti neblaiviam prie vairo yra kažkokios nesuprantamos insinuacijos.

A.Matonis atleidžiamas iš pareigų už pareigūno vardo pažeminimą. Tai reiškia, dabar jau buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas netenka pareigūno pensijos, socialinių garantijų.

Anot Imuniteto valdybos viršininko, A.Matonis tyrėjams aiškino neblaivus vairavęs dėl būtinojo reikalingumo.

Jis grindė tai būtinuoju reikalingumu, neva buvo gauta informacija apie tam tikras veikas, apie kurias jis norėjo pranešti. Tai jo pateikta versija. Paaiškinimo metu jis nenurodė, kam jis norėjo pranešti, ką norėjo konkrečiai pranešti“, – sakė D.Malaškevičius.

„Jis grindė tai būtinuoju reikalingumu, neva buvo gauta informacija apie tam tikras veikas, apie kurias jis norėjo pranešti. Tai jo pateikta versija. Paaiškinimo metu jis nenurodė, kam jis norėjo pranešti, ką norėjo konkrečiai pranešti“, – sakė D.Malaškevičius.

Taip pat nėra nustatyta jokių duomenų, kad A.Matonis lemtingą šeštadienio vakarą skambino Policijos departamento vadovui ir skubėjo su juo susitikti.

Jo duomenimis, generalinis policijos komisaras paneigė, kad prieš sulaikomas A.Matonis skambino jam. „Visos tos insinuacijos, kad buvo susitarimas kažkoks susitikti – tikrai tokio dalyko nebuvo“, – sakė D.Malaškevičius.

Be to, D.Malaškevičius pabrėžė, kad bet kokiu atveju net ir esant labai svarbiai informacijai, vairavimas neblaiviam, nepateisinamas.

„Vairavimas esant vidutinio girtumo, kaip nustatė Priklausomybės ligų centras, iš tikrųjų nepateisina jokios informacijos gavimo. Tokiu savo elgesiu ne tik buvo pažemintas policijos pareigūno vardas, tačiau tuo pačiu metu buvo sukelta gana didelė ir reali grėsmė visuomenei“, – sakė Imuniteto valdybos atstovas.

VIDEO: Imuniteto valdybos viršininko Donato Malaškevičiaus komentaras

Policijos departamento pirmadienį per pietus paviešintame pranešime papildomai rašoma, kad 2014 m. kovo 26 d. medicininės apžiūros neblaivumui nustatyti aktas patvirtina, jog A.Matonio kraujyje rasta 2,19 prom. alkoholio. Kad nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas, o kalba buvo nerišli taip pat patvirtino ir į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai.

Tarnybinio patikrinimo metu taip pat nustatyta, kad informaciją apie gatvėmis pavojingai manevruojantį automobilį bendruoju pagalbos telefonu 112 perdavė pilietiškas vairuotojas, kuris buvo sujungtas su policija ir tiesiogiai kalbėdamas su pareigūnais nuolat perdavė kurioje vietoje šiuo metu yra įtartinai važiuojantis automobilis. Patikrinimo metu nenustatyta, kad informaciją perdavęs pilietis būtų turėjęs kažkokių sąsajų su A.Matoniu, jo aplinkos žmonėmis, ar nusikalstamu pasauliu.

Tarnybinio patikrinimo metu konstatuota, kad A.Matonis pažemino pareigūno vardą, todėl vienintelė Vidaus tarnybos statute už tai numatyta atsakomybės rūšis – atleidimas iš vidaus tarnybos. Kitų alternatyvių nuobaudos rūšių už pareigūno vardo pažeminimą Vidaus tarnybos statutas nenumato.

Šiandien, kovo 31-ąją, yra paskutinė A.Matonio darbo diena.

A.Matonis Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininku buvo paskirtas 2005 metais.

LKPB vadas kovo 22 d., šeštadienio, vakarą įkliuvo patruliams, kai vairavo tarnybinį automobilį būdamas neblaivus (1,71 promilės).

Policijos vadovas S.Skvernelis netrukus po to pareiškė, kad neišvengiama šios istorijos baigtis – A.Matonio atleidimas iš vidaus reikalų sistemos dėl pareigūno vardo diskreditavimo.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ savaitgalį rašė, kad A.Matonis apie jo sulaikymo aplinkybes esą plėtoja sąmokslo teoriją. Jos esmė – LKPB vadas tą vakarą buvo tiesiog priverstas vairuoti girtas, ir tai neva susiję su valstybės paslaptimi.

Teigiama, jog yra duomenų, kad prieš vykdamas į sostinę A.Matonis skambino S.Skverneliui ir pranešė, jog važiuoja su juo skubiai susitikti. Mat pasilinksminimo vietoje A.Matonis sužinojo labai svarbią informaciją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min