Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijos reforma pasiekė ir Vilnių: visi komisariatai nuo šiol dirbs pagal naująjį modelį

Kauno policijai perduoti nauji automobiliai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Vilniaus apskrities policija pranešė apie pokyčius – nuo šios dienos visi komisariatai dirbs pagal naująjį policijos veiklos modelį, kuriuo siekiama efektyvesnio policijos darbo.

Kaip 15min informuoja Vilniaus apskrities policija, nuo ketvirtadienio, balandžio 27-osios, pagal naują veiklos organizavimo modelį dirba visi Vilniaus apskrities policijos įstaigos struktūriniai policijos komisariatai – prie pokyčius jau įgyvendinusių padalinių prisijungė Vilniaus miesto antrasis, penktasis ir šeštasis policijos komisariatai.

Lietuvos policijoje vykdoma pertvarka skirta priartinti policiją prie jos paslaugų laukiančių žmonių, greičiau reaguoti į gautus pranešimus, išlyginti pareigūnų darbo krūvius, pašalinti funkcijų sudvejinimą, biurokratinius trikdžius.

Anot policijos atstovų, siekiama operatyvesnio reagavimo į įvykius, didesnio efektyvumo ir racionalumo: numatoma, kad į iškvietimus reaguos arčiausiai pagalbos prašančio asmens esantis policijos ekipažas, kurio pareigūnai turi visas reikalingas priemones bei įrangą, yra tinkamai parengti ir dažniausiai galintys išsyk ir iki galo išspręsti kilusią problemą ar incidentą, atsisakant anksčiau taikytų lėtų ir nereikalingai formalizuotų procedūrų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Saulius Gagas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Saulius Gagas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatas teigia, jog tokiu būdu jų ir apskričių teritorinių policijos komisariatų, valdymo struktūra tampa paprastesnė, pašalinamos perteklinės valdymo grandys, racionaliau panaudojami žmogiškieji ir finansiniai ištekliai.

„Policijai yra žinomi visuomenės poreikis matyti kuo daugiau gatvėse patruliuojančių pareigūnų, jų kuo efektyvesnio ir greitesnio reagavimo noras. Siekiama, kad gatvėse patruliuojančių ir į iškvietimus vykstančių pareigūnų skaičius padvigubėtų“, - pranešime spaudai cituojamas Vilniaus apskrities policijos vadovas S. Gagas.

„Didesnio pareigūnų universalumo siekis nereiškia kriminalinės policijos sunykimo. Atvirkščiai, ji stiprinama centralizuojant specializuotuose padaliniuose, tirsiančiuose sudėtingus, ypatingai grėsmingus nusikaltimus. Įgyvendinamos reformos sujungiant kriminalinę ir viešąją policijos rūšis padės veiksmingiau reaguoti ir į „kasdieniškus“ nedidelius teisės pažeidimus, ir į sunkius nusikaltimus", - cituojamas S.Gagas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min