Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 19d. 06:23

Policijos taikiklyje atsidūrė saugos diržai

Policininkas.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Policininkas.

Visą šią savaitę Kauno gatvėse patruliuojantys pareigūnai ypatingą dėmesį skirs vairuotojų bei keleivių „pomėgiui“ nesegėti saugos diržų.

Šalies policijos vadovai šia akcija siekia dar kartą atkreipti visų vairuotojų ir keleivių dėmesį į savo saugumą ir būtinybę segėti saugos diržus bei suaugusiųjų atsakomybę už automobiliuose vežamus vaikus, jiems skirtų specialių sėdynių naudojimo svarbą.

„Patys saugos diržai, aišku, nedaro įtakos avaringumo didėjimui ar mažėjimui, tačiau eismo įvykių metu jų svarba yra daugiau nei savaime suprantama“, – akcentavo Kauno policijos Patrulių rinktinės vadas Remigijus Balandis.

Jeigu priekyje sėdintys šiaip ne taip supranta, kad reikia prisisegti diržus, tai sėdintieji gale vis dar nesupranta, ko iš jų norima.

Visą šią savaitę didžiausias dėmesys bus skiriamas transporto priemonių kontrolei prie bendrojo lavinimo mokyklų ir vaikų darželių. Nuo praėjusių metų pradžios sugriežtinus atsakomybę už šį pažeidimą, daugelis vairuotojų pradėjo segėti saugos diržus, tačiau, anot R.Balandžio, iki šiol nemaža dalis automobilio gale sėdinčių keleivių to nedaro. „Jeigu priekyje sėdintys šiaip ne taip supranta, kad reikia prisisegti diržus, tai sėdintieji gale vis dar nesupranta, ko iš jų norima. Kai sustabdome, keleiviai nelabai nori su tuo sutikti, tačiau tuomet pareigūnai parodo kelių eismo taisykles. Nors baudų keleiviai nelabai nori mokėti, tačiau tenka“, – pabrėžė Patrulių rinktinės vadas.

Anot pareigūno, darbo dienomis į patrulių rankas vidutiniškai pakliūna po maždaug 20 saugos diržų neseginčių vairuotojų ar keleivių. Savaitgaliais šis skaičius paprastai būna mažesnis.

Už šį pažeidimą vairuotojams bei keleiviams gresia bauda nuo 100 iki 200 Lt. Į pareigūnų rankas pakliuvus dar kartą, prasižengėliams gresia nuo 200 iki 300 Lt siekianti bauda arba teisės vairuoti praradimas 1 mėnesiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min