Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Poligrafologas: tyrimo duomenų tikslumas priklauso nuo specialisto profesionalumo

Poligrafas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Poligrafas
Šaltinis: 15min
0
A A

Poligrafologas, Valstybės apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Vitas Saldžiūnas sako, kad tyrimo poligrafu duomenų tikslumas priklauso nuo poligrafologo profesionalumo. Ketvirtadienį Seimo Antikorupcijos komisijai į klausimus atsakęs V.Saldžiūnas tikina, kad poligrafas yra tik įrenginys, o už duomenų tikslumą atsako žmonės.

„Pats poligrafas, kaip mašina, yra labai patikimas, bet prie jo yra dar metodika ir po to yra specialistai. Sutikite, kad visose specialybėse jie, kaip ir gydytojai, yra skirtingi. Tad vertinti atskirai šitų dalykų negalima. Geresni specialistai gali pasiekti 95–98 proc. patikimumą“, – sakė V.Saldžiūnas.

Pasak jo, pats poligrafas yra medicininis įrenginys, kuris matuoja, kaip kinta žmogaus pulsas, spaudimas, kaip kinta kvėpavimas, odos pralaidumas.

„Su juo galima nustatyti, ar žmogus yra potencialus sportininkas, dainininkas, pianistas. Galima nustatyti, ar žmogus spekuliuoja atminties sutrikimus“, – aiškina poligrafologas.

Tiesa, jo teigimu, nėra nieko stebėtino, kad skirtingų poligrafologų gauti atsakymai gali skirtis.

„Gyvenime visko būna. Jūs sutinkate, kad einant pas skirtingus gydytojus būna, kad vienas pasako taip, kitas kitaip. Ir čia taip“, – palygino V.Saldžiūnas.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad poligrafu atliktų tyrimų duomenys gali klaidinti, jis retoriškai paklausė: „O gydytoju neabejojate? Visada tikite?“

Atleisti FNTT vadovai sako, kad jiems per tyrimą buvo užduota tik po keletą klausimų.

V.Saldžiūnas patikino, kad tyrimai trunka neilgai.

„Svarbiausia, kad žmogus per daug nepavargtų, kad tyrimas, matavimas neužtruktų ilgiau kaip valandą, nes pavargus prasideda kiti efektai, silpsta reakcijos, aktyvumas gali būti prarastas. Kaip aš elgiuosi paprastai? Mano metodikoj šeši klausimai gali būti normalu ir optimalu, bet metodikos būna skirtingos“, – pažymėjo jis.

Primename, kad FNTT vadovo pavaduotojas Vytautas Giržadas neteko posto po to, kai pakartotinio tyrimo poligrafu rezultatai buvo jam nepalankūs. Posto neteko ir jį užstojęs FNTT vadovas Vitalijus Gailius.

Ketvirtadienį Antikorupcijos komisija aiškinasi FNTT vadovų atleidimo aplinkybes.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min