Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politikai neapsisprendžia dėl Vilniaus biudžeto

„Grinda“ aukcione mėgins parduoti 9 mln. litų sostinės savivaldybės skolą.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus politikai neapsisprendžia dėl šių metų biudžeto.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilnius vis dar gyvena be šių metų biudžeto. Sostinės politikai, susirinkę į eilinį posėdį, vėl atidėjo biudžeto svarstymą, nes to paprašė administracijos atstovai, nespėję į projektą įtraukti naujausių politikų pasiūlymų.

Finansų valdymo ir apskaitos departamento direktorius Edmundas Kačkus paprašė padaryti pertrauką ir atidėti biudžeto tvirtinimą iki kito tarybos posėdžio, nes naujausios tarybos komitetų pastabos buvo gautos tik prieš pat tarybos posėdį.

Anot Vytauto Milėno, savivaldybės administracijos direktoriaus, rengiant galutinį biudžeto projektą reikėtų atkreipti dėmesį į auditorių pateiktas pastabas, kad šiuo metu nėra padengta 80–100 mln. Lt išlaidų. Daugiausia įsiskolinta visuomeninio transporto įmonėms, nes nebuvo numatyta lėšų kompensuoti išlaidoms už lengvatas, o jomis besinaudojančių Vilniuje yra tikrai daug. Taip pat, V.Milėno teigimu, per daug optimistiškai buvo suplanuotas gyventojų pajamų mokesčio surinkimas (GPM).

Kol biudžetas nepatvirtintas, tarybos nariai pateikė pastabų ir bandė sužinoti, ar į juos bus atkreiptas dėmesys. „Šiandien aš dar negaliu tiksliai pasakyti, į kokias pastabas bus atkreiptas dėmesys, o į kokias ne. Reikės rasti kompromisą tarp to, ko pageidaujama, ir ką galima padaryti“, – tvirtino E.Kačkus.

Seimui patvirtinus kitų metų valstybės biudžetą aiškėja, kad Vilnius šiemet privalės išgyventi už kiek daugiau negu 963 mln. Lt. Kartu su Europos Sąjungos, Privatizavimo, kitų fondų bei skolintomis lėšomis Vilniaus biudžete bus beveik 1,5 mlrd. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min