Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politikai taupys išjungdami gatvės apšvietimą

Siekiant sutaupyti kelis šimtus tūkstančių litų, ketinama tamsiu paros metu išjungti dalį miesto gatvėse esančių šviestuvų.
Savivaldybės nuotr. / Siekiant sutaupyti kelis šimtus tūkstančių litų, ketinama tamsiu paros metu išjungti dalį miesto gatvėse esančių šviestuvų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyrius, įvertinęs elektros įrenginių ir sistemų techninio komutavimo ypatumus gatvių apšvietimo tinkluose, siūlo du elektros energijos taupymo variantus.

Pirmame variante numatoma dalyje gatvių dalinai išjungti išorinį apšvietimą (atjungiama pusė šviestuvų, esančių 17 miesto gatvių). Panaudojus šį taupymo variantą per metų spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesius būtų sutaupyta 110 tūkst. Lt.

Antrame variante siūloma 146 gatvėse dalinai atjungti išorinį apšvietimą, atjungiant kas trečią šviestuvą. Taip iki šių metų pabaigos būtų sutaupyta 124 tūkst. Lt. Taikant abu elektros energijos taupymo variantus būtų sutaupyti 235 tūkst. Lt.

Siūlomi šviestuvų atjungimo būdai turėtų mažiausiai įtakos elektros energijos tiekimo sistemos ir elektros įrenginių darbui, o svarbiausia, kad tai neturėtų įtakos apšvietimo kokybei.

Savivaldybė yra parengusi Kauno miesto apšvietimo elektros tinklų modernizavimo (II etapas) projektas automatizuotai gatvių apšvietimo stebėjimo, duomenų surinkimo, valdymo ir galios reguliavimo sistemai visose jėgos ir apšvietimo spintose.

Šio projekto įgyvendinimas kainuotų 6,429 mln. litų. Šiuo metu ieškoma investuotojo, kuris savo lėšomis įrengtų numatytą įrangą, įdėtas investicijas atsiimdamas iš lėšų, sutaupytų už sunaudotą elektros energiją miesto gatvėms apšviesti. Po modernizacijos per metus būtų sutaupoma apie 1,4 mln. litų.

Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas pabrėžė, kad šiuo metu Kaune yra įjungti visi gatvės šviestuvai. „Iš viso mieste dega beveik 26 tūkst. šviestuvų. Per metus už energiją sumokame apie 4,8 mln. Lt. Tuo tarpu dar prieš keletą metų, iki pirmojo modernizavimo etapo, degdavo tik apie 45 proc. visų šviestuvų, o už jų sunaudojamą energiją mokėdavome beveik 4 mln. Lt“, – sakė A.Vaitiekūnas.

Šie variantai bus pateikti svarstyti miesto tarybos kolegijai, kuri turės priimti sprendimą

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min