Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politikams – centras, ligoniams – užkampis

„Iš to, ką čia radome atėję, liko tik radiatoriai“, – kaip patys susiremontavo savivaldybės skirtas patalpas aprodė Afganistano karo veteranas Z.Stankus.
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / „Iš to, ką čia radome atėję, liko tik radiatoriai“, – kaip patys susiremontavo savivaldybės skirtas patalpas aprodė Afganistano karo veteranas Z.Stankus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Meilę ir atjautą žmogui viešai deklaruojantys politikai iš tiesų yra abejingi silpniausiems – vėžiu sergantiems klaipėdiečiams. Mero partija rengiasi įkurtuvėms naujoje būstinėje pačiame miesto centre, o patalpų terapijos užsiėmimams prašiusiems ligoniams pasiūlyta apleista buvusi dėvėtų drabužių parduotuvė.

Liberalų sąjūdžio, kuriam priklauso meras Vytautas Grubliauskas bei vicemeras Artūras Šulcas, Klaipėdos miesto skyriui pasidarė per ankšta. Iš Liepų gatvės politikai panoro keltis į erdvesnę, visai greta savivaldybės esančią buveinę Danės gatvėje.

Prieš gerą pusmetį į savivaldybę prašydama skirti patalpas kreipėsi onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“, vienijanti kraujo vėžiu sergančius žmones. Tačiau apie laisvą likusią buvusią politikų buveinę miesto centre nebuvo nė žodžiu užsiminta.

Įsipareigojo suremontuoti

Patalpose Danės gatvėje iki susijungimo su konservatoriais buvo įsikūrę krikščionys demokratai. Tačiau jau kurį laiką 87 kv. m ploto patalpomis nesinaudojo niekas.

„Jos yra smarkiai apleistos, tad jas ne kartą siūlėme organizacijoms, kurios norėtų patalpas suremontuoti ir jose įsikurti, nes savivaldybė neturi lėšų remontui. Patalpų Liepų gatvėje panaudos sutartis su Liberalų sąjūdžiu eina į pabaigą, tad partija pareiškė norą įsikurti Danės gatvėje, įsipareigojo prieš tai čia atlikti remontą“, – paaiškino Klaipėdos miesto savivaldybės Turto skyriaus vedėja Genovaitė Paulikienė.

Kito varianto nebuvo?

Bendrijai „Kraujas“ reikalinga nuolatinė būstinė, kurioje ligoniams ir jų artimiesiems būtų teikiama psichologinė pagalba, rengiami seminarai, muzikos, dailės, šokio terapijos užsiėmimai.

Ilgai delsę valdininkai pagaliau pasiūlė ligoniams įsikurti savivaldybei priklausančiose patalpose Taikos prospekte, kitapus „Eglės“ turgavietės, buvusioje dėvėtų rūbų parduotuvėje.

Įėjus į vidų sunku patikėti, kad čia apskritai žmonių būta. Buvę nuomininkai išeidami ir elektros lizdus išplėšė – angose styro pliki laidai. Patalpas apžiūrėję organizacijos atstovai sutiko jas priimti, nes jiems buvo paaiškinta, kad kito varianto nėra.

Bendrijos pirmininkė Dalia Bielskytė neabejojo, jog erdvę teks perprojektuoti, vietoj buvusios parduotuvės įrengti du kabinetus psichologinei pagalbai ir salę renginiams, pakeisti langus, sudėti grindis, apšiltinti, kad žiemą pacientams, kurie itin jautrūs peršalimo ligoms, nebūtų šalta.

„Tai pirmas kartas, kai mūsų organizacija kreipiasi į miestą pagalbos. Galbūt mes kažko nesupratome, gal ne taip raštą surašėme? Iš vieno pasirinkome vieną. Dabar iš nieko bandysime padaryti kažką. Tikimės, kad jei mums pavyks patalpas įsirengti, jokiai partijai jų neprireiks“, – kalbėjo D.Bielskytė.

Patys gremžė sienas

Apleistos patalpos tame pačiame Taikos prospekto devynaukštyje prieš ketverius metus pasiūlytos ir Afganistano karo veteranų organizacijai „Miražas“. Ligoti ir luoši žmonės patys gremžė sienas, keitė duris, dėjo langus, prie įėjimo įsirengė turėklus ir pasisodino tujų – kad būtų jaukiau.

„Jeigu visuomeninės organizacijos patalpas gautų miesto centre, o partijos – gyvenamuosiuose rajonuose, sakyčiau, kad gyvename tikroje demokratinėje valstybėje. Juk politikai vis kalba, kaip jiems svarbu būti arčiau žmogaus“, – karčiai šyptelėjo karo veteranas Zigmas Stankus, lėtai vaikštinėdamas po neatpažįstamai pasikeitusią būstinę.

Jokia naujiena

Savivaldybės tarybos komitetai jau pritarė , kad „Miražo“ kaimynystėje įsikurtų onkologiniai ligoniai. Tačiau galutinį sprendimą rytoj priims taryba. Politikai balsuos ir dėl to, ar leisti mero partijai būstinę įkurti Danės gatvėje.

Partijų buveinės miesto centre – jokia naujiena. Visų didžiųjų partijų Klaipėdos skyriai jau ne vienerius metus veikia savivaldybei priklausančiose patalpose patogiausiose vietose.

Šią vasarą iš miesto biudžeto savivaldybė skyrė 80 tūkst. Lt. Liepų g. 3 esančio pastato fasado remontui. Čia, be kitų nuomininkų, įsikūręs ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Klaipėdos skyrius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Politika
Parašykite atsiliepimą apie 15min