Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šūdvabaliu ir maniaku socialdemokrato Algimanto Stoncelio viešai išvadintas konservatorius Vilius Semeška kreipėsi į teismą

Konfliktas
A. Ufarto BFL nuotr. / Konfliktas
Šaltinis: 15min
0
A A

Du Druskininkų politikai – konservatorius Vilius Semeška ir socialdemokratas Algimantas Stoncelis – tarpusavio santykius aiškinasi teisme. Ketvirtadienį posėdžiavęs Druskininkų apylinkės teismas 41-erių V.Semešką pripažino nukentėjusiuoju bei civiliniu ieškovu baudžiamojoje byloje dėl šmeižto ir įžeidimo.

Kaltinamasis šioje byloje – Druskininkų savivaldybės tarybos narys, Ūkio ir kurorto plėtros komiteto pirmininkas, Druskininkų ligoninės ausų-nosies-gerklės ligų gydytojas 59-erių Algimantas Stoncelis.

Konfliktas – po straipsnių spaudoje

Nei aš jam labas, nei jis man sudie sakėme, aš jo nepažinojau, - sakė V.Semeška.

Abu vyrai gyvena tame pačiame Gailiūnų kaime šalia Druskininkų, vos per trejetą kilometrų vienas nuo kito, tačiau iki šios bylos, bent jau V.Semeškos teigimu, jie pažįstami nebuvo.

„Nei aš jam labas, nei jis man sudie sakėme, aš jo nepažinojau“, – teigia V.Semeška.

Opozicijoje esančio konservatoriaus V.Semeškos ir Druskininkų savivaldybės valdančios politinės daugumos atstovo A.Stoncelio keliai persipynė šių metų balandį. 

Būtų gal ir nepersipynę, jei ne vietos nepriklausomas savaitraštis „Druskonis“, išspausdinęs ilgą interviu su konservatoriumi V.Semeška, pavadinimu „Pasipriešinęs sovietinei okupacijai, namo grįžo su nepriklausomos Lietuvos pasu“, kuriame pasakojo apie V.Semeškos gyvenimą, jaunystę ir veiklą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laikotarpiu.

Asmeninio albumo nuotr/Vilius Semeška
Asmeninio albumo nuotr/Vilius Semeška

Būtent šis straipsnis paskatino aukštąjį medicininį išsilavinimą turintį A.Stoncelį vietos valdžios leidžiamame periodiniame leidinyje „Mano Druskininkai“ , pagal leidybos paskirtį skirtame edukacinei ir informacinei švietimo įstaigos veiklai, savo vardu parašyti atsaką minėtam politiko interviu.

Išvadino šūdvabaliu ir maniaku

Žodžių į vatą, komentuodamas V.Semeškos gyvenimą ir patį politiką, A.Stoncelis nevyniojo.

„Paklausius šnekų, tada, Sausio 13-ąją, prie televizijos bokšto turėjo būti pusė Druskininkų, bet nebuvo. Ir mūsų herojaus ten nebuvo, nes jis tiesiog pabėgo iš Lietuvos, o grįžo, sulaukęs Druskininkų atgimimo.

Ir kaip tas vabalas skarabėjus (lietuviškai – šūdvabalis) postringauja, remdamasis, manding, marksistų iškreiptu dialektiniu neigimo dėsniu. <...>  Tai kas gi tas mūsų Gerojus, kuriam vaidenasi, kad viskas Druskininkuose blogai? Medicininis išsilavinimas ir visagalis internetas siūlo atsakymą.

Pagrindinė diagnozė: Tarptautinis ligos kodas F30.1 Manija be psichozės simptomų. Nuotaika yra pakili, neatsižvelgiant į aplinkybes, ir gali varijuoti nuo nerūpestingo linksmumo iki beveik nekontroliuojamo susijaudinimo. Pakilumą lydi energijos padidėjimas, dėl kurio atsiranda hiperaktyvumas, kalbos skubumas bei sumažėjęs miego poreikis.

Dėmesys nekoncentruojamas, dažnai ryškus išsiblaškymas. Būdinga padidėjusi savivertė su didybės idėjomis ir perdėtu pasitikėjimu savimi. Prarandamas normalių socialinių normų jutimas, todėl elgesys gali tapti neapgalvotas, perdėtai rizikingas arba netinkamas ir neadekvatus aplinkybėms Galiu taip sakyti. Esu medikas“, – savajame straipsnyje be kita ko rėžė vienas iš Druskininkų savivaldybės tarybos valdančiųjų. 

Pilnas A.Stoncelio straipsnio tekstas buvo publikuotas ne tik kiekvieną Druskininkų savivaldybės gyvenamąją trobą (8500 vnt. tiražu) pasiekiančiame popieriniame „Mano Druskininkai“ leidinyje, bet ir jo interneto svetainėje. Ten jis publikuojamas iki šiol.

Atstovauja žinomas teisininkas

Politikas teigia į teismą kreipęsis tik tuomet, kai išnaudojo visas galimybes sulaukti A.Stoncelio viešo atsiprašymo laikraštyje.

„Kai tas jo tekstas pasirodė, man skambino sunerimę tėvai – kas vyksta? Pergyvenau dėl vaikų – jie mokyklas lanko, jau nekalbu apie internetinius komentatorių užgauliojimus. Kreipiausi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl A.Stoncelio elgesio atitikimo mediko profesinės etikos reikalavimams.

Bioetikos tarnyba pripažino tokį jo elgesį neetišku ir rekomendavo gydytojui manęs atsiprašyti. Tačiau nesulaukiau jokio atsiprašymo. Patyriau nemažai pažeminimo ir dėl to, jog turėjau kreiptis į medikus dėl pažymos apie savo psichikos sveikatos būklę.

Medikai nenustatė, kad būčiau psichiškai nesveikas. Esu Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Druskininkų skyriaus pirmininkės pavaduotojas, šio sąrašo lyderis būsimuose savivaldybių rinkimuose. Neabejotinai A.Stoncelio straipsnis pakenkė ir mano dalykinei reputacijai“, – sakė V.Semeška.

Politikas teigia į teismą kreipęsis tik tuomet, kai išnaudojo visas galimybes sulaukti A.Stoncelio viešo atsiprašymo laikraštyje. Tuomet abu vyrai nusisamdė advokatus ir pradėjo teisminius ginčus.

Socialdemokratui A.Stonceliui atstovauja buvęs žinomas Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Dūda, šiuo metu užsiimantis privačia advokato praktika.

Šis teisininkas atstovavo ir Druskininkų savivaldybės merui Ričardui Malinauskui, kai jis privataus kaltinimo tvarka teisme bylinėjosi su leidinio „Druskininkų naujienos“ redaktoriumi Romu Sadausku – Kvietkevičiumi. Kurorto meras kaltino žurnalistą jį apšmeižus ir įžeidus ir siekė nuteisti. Vėliau byla baigėsi taikos sutartimi – žurnalistas prisipažino savo rašiniu galėjęs apšmeižti politiką.

A.Stoncelis nesijaučia kaltu

Savo kaltės nepripažįstu, todėl man nėra ko čia taikytis, - pareiškė A.Stoncelis.

Taikos sutarčiai, prasidėjus ketvirtadienį vykusiam taikinamajam teismo posėdžiui, iš esmės neprieštaravo ir nukentėjusysis V.Semeška. Jo atstovas teigė atsiimsiantys kaltinimus, jei A.Stoncelis pripažins savo kaltę, viešai atsiprašys įžeisto ir apšmeižto V.Semeškos bei sumokės 5000 litų neturtinę žalą nukentėjusiojo naudai.

„Savo kaltės nepripažįstu, todėl man nėra ko čia taikytis“,  – Druskininkų apylinkės teismo teisėjui Antanui Šeštokui teigė kaltinamasis A.Stoncelis.

algimantas stoncelis, nuotrauka is
Algimantas Stoncelis/www.druskininkai.lt nuotr.

Konstatavus, jog sutaikyti šalių nepavyko, baudžiamoji byla toliau bus nagrinėjama teismine tvarka iš esmės. Pirmasis posėdis paskirtas liepos 30-ai dienai.

V.Semeška iš teisiamo Druskininkų politiko reikalauja viešo atsiprašymo ir 20 000 litų neturtinės žalos atlyginimo.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min