Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politikos analitikas: abejotina, ar Europos Sąjunga turi politinę valią

Vytautas Keršanskas
Organizatorių archyvo nuotr. / Vytautas Keršanskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Briuselį, kur su Europos Sąjungos (ES) šalių vadovais pasirinks bendrijos lyderius, tarp jų vyriausiąją įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai. Taip pat ES lyderiai vėl tarsis dėl bendrų priemonių, kurios padėtų užkirsti kelią tolesniam konflikto Ukrainoje eskalavimui.

Politikos analitikas Vytautas Keršanskas sako, kad sankcijos Rusijai Ukrainos atžvilgiu būtų paveikios, jos visų pirma turi būti nesimbolinės, kuo apsiribojo pirmieji du ES sankcijų paketai. 

Pašnekovas tikina, kad situaciją komplikuoja ir tai, jog 28 skirtingos valstybės turi sutarti dėl vienos pozicijos, o šiandien, jo nuomone, didesnių sprendimų tikėtis nereiktų.

 „Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasakė, kad iš ES tikisi bent jau minimalių trečiojo sankcijų paketo nuostatų, kad būtų parodyta reakcija į Vladimiro Putino veiksmus“, – pridūrė politologas.

„Bus kalbama apie dar griežtesnį sankcijų paketą, kuris apimtų sankcijų taikymą konkrečioms verslo grupėms, o, žinant Rusijos ekonominę situaciją, kuri šiandien tikrai nėra gera, tai galėtų būti rimtas signalas Rusijai, kad laikas sustoti ir pagalvoti, kur link judama.  Bet tos pačios kandidatės į ES užsienio reikalų vadovo postą italės Federikos Mogerini pozicija yra prieš sankcijas, tai parodo, kad derybos bus sudėtingos“, – kalbėjo V.Keršanskas.

Pašnekovas tikino, kad taip pat ir Vokietijos bei Prancūzijos vadovų pareiškimai yra naudingi Rusijai, nes jie kalba apie derybų užmezgimą su separatistais. To, kad Rusijos veiksmams priešinasi Baltijos valstybės, Lenkija, iš dalies Bulgarija, neužteks, mano politikos analitikas.

 „Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasakė, kad iš ES tikisi bent jau minimalių trečiojo sankcijų paketo nuostatų, kad būtų parodyta reakcija į Vladimiro Putino veiksmus“, – pridūrė jis.

 „Ten veikia labai daug interesų grupių ir tikslus pataikymas į vieną iš jų reikštų sujudimą Kremliaus viduje, jo kuluaruose. Tie persistumdymai galėtų vesti prie V. Putino atsitraukimo, nes jis suvoktų grėsmę savo režimo stabilumui. (...) Reikia taikyti aukščiausią sluoksnį, bet ar ES tam būtų politinės valios? Abejotina“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sakė V. Keršanskas.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min