Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politikos apžvalgininkas V.Denisenko: bendravau su VSD ataskaitoje minimu G.Kretininu

Genadijus Kretininas
VSD nuotr. / Genadijus Kretininas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Politikos apžvalgininkas Viktoras Denisenko nurodė bendravęs su Valstybės saugumo departamento (VSD) ataskaitoje įvardintu Rusijos žvalgu, Rusijos strateginių tyrimų centro vadovu Genadijumi Kretininu.

„Negalėčiau slėpti – prieš metus dalyvavau viename renginyje Kaliningrade. Šį renginį rengė būtent Rusijos strateginių tyrimų institutas, kuris yra minimas VSD ataskaitoje. Tikrai buvau susitikęs su to instituto vadovu Genadijumi Kretininu, kuris yra minimas VSD ataskaitoje“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ sakė V.Denisenko.

V.Denisenko
Viktoras Denisenko

Jis prisipažino negalintis būti tikras, kad jo bendravimas su įvairiais asmenimis yra saugus, todėl politikos apžvalgininkas sakė nuolat esantis budrus. „VSD jau ne pirmą kartą skelbia tų grėsmių sąrašą, tad bandau būti budrus. Žodis, kilęs iš sovietmečio, bet, deja, šiandien mums, Lietuvos žurnalistams ir ekspertams, reikėtų būti budriems“, – kalbėjo V.Denisenko.

Anot politikos apžvalgininko, bendraudamas su G.Kretininu, jis nepastebėjo, kad būtų bandoma jį užverbuoti, tačiau pats renginys jam teigiamo įspūdžio nepaliko.

Anot politikos apžvalgininko, bendraudamas su G.Kretininu, jis nepastebėjo, kad būtų bandoma jį užverbuoti, tačiau pats renginys jam teigiamo įspūdžio nepaliko.

„Tai buvo gana įprasta išvyka, kai skirtingų valstybių mokslinio pasaulio atstovai bendrauja tarpusavyje. Tačiau aš linkęs tikėti VSD ataskaita. Pasirodo, kad tais kilniais moksliniais tikslais maskuojami kiti tikslai.  Aš nesijaučiau verbuojamas, tačiau visas  tas renginys, kuris vyko prieš Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungai, turėjo tam tikrą atspalvį, dėl ko priėmiau sprendimą daugiau į tokius renginius nevykti“, – kalbėjo V.Denisenko. Jis pridūrė, kad jokių kitų kvietimų iš minėtos institucijos jis nebegavo.

VSD pirmadienį paskelbė ataskaitą, kurioje nurodė Rusijos žvalgybos Lietuvoje metodus ir įvardino keletą asmenų. Vienas jų – G.Kretininas.

„2013 m. veiklą Lietuvoje siekė plėsti Rusijos strateginių tyrimų institutas (RISI). Tai 1992 m. Rusijos prezidento įkurtas mokslinių tyrimų centras, kuris artimai bendradarbiauja su SVR. RISI regioniniam padaliniui Kaliningrado srityje „Baltijos regioniniam informaciniam-analitiniam centrui“ vadovauja SVR pulkininkas Genadijus Kretininas. RISI siekia užmegzti glaudesnius ryšius su Lietuvos mokslo institucijomis, politinių tyrimų centrais ir žiniasklaida. RISI ekspertai suinteresuoti dalyvauti bendrose diskusijose su Lietuvos akademinės bendruomenės nariais bei publikuoti savo straipsnius Lietuvos interneto portaluose“, – rašoma ataskaitoje.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min