TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politikos naujokai: gerai rinkimų kampanijai pinigų neturime

Neringa Venckienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Neringa Venckienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kol Seimo rinkimams besiruošiantys politikos senbuviai samdosi konsultantus ir dėlioja rinkimines strategijas, iš naujokų stovyklos – tyla. Politinę padangę apversti aukštyn kojomis žadėjusios partijos skambių rinkimų kampanijų neorganizuos. Jų atstovai 15min.lt prisipažino tam neturintys pinigų.

Iš Garliavos mergaitės istorijos gimusi partija „Drąsos kelias“ neseniai pristatė pirmuosius kandidatus į Seimą.

Kaip ir buvo tikėtasi, šią politinę jėgą į rinkimus ves pagrindinė partijos įkvėpėja Neringa Venckienė, po politinės jėgos vėliava į Seimą kandidatuos Valdas Vasiliauskas, Povilas Gylys, Algirdas Patackas, Gintautas Aleknonis, Jonas Varkala, Vytautas Daujotis, Stasys Brundza, Linas Petronis, Vytautas Matulevičius.

Paklaustas, koks bus partijos šūkis rinkimuose, „Drąsos kelio“ pirmininkas Jonas Varkala 15min.lt teigė apie tokį negirdėjęs.

Už ką mes samdysime? Planuoti viską galima, tačiau neišgalime. Mes galime patys važiuoti pas žmones, padalinti lankstinukų, – sakė Jonas Varkala.

„Nežinau. Yra gal internete paskelbta, o aš tai nepamenu. Bus matyti, kas garsiau šauks, kas geriau, tas ir bus priimtas. Mano asmeninis šūkis: „Lietuva be moralės – Lietuva be ateities“, o koks bus priimtas, aš nežinau. Moralė yra pagrindas sprendimams, taip manau“, – sakė jis.

Anot pašnekovo, „Drąsos kelias“ neketina samdyti reklamos agentūros, kuri pamokytų, kaip kovoti dėl rinkėjų. „Už ką mes samdysime? Planuoti viską galima, tačiau neišgalime. Mes galime patys važiuoti pas žmones, padalinti lankstinukų. Parama partijoms labai rūsčiai reglamentuota, o mes neturime gerų dėdžių, kurie mums po 21 tūkstantį tėkšteltų. Šiuo požiūriu mes nepaklausūs, nes norime skaidrumo valstybėje“, – tvirtino partijos vadovas.

Paklaustas, kaip įrodinės rinkėjams, kad yra geresni už kitus, J.Varkala sakė, kad partijos nariai stengsis parodyti, kokie jie yra žmonės, kokios jų vertybės.

J.Varkala negalėjo pasakyti, kiek politinei jėgai atsieis pasirengti rinkimams.

Be pinigų ir patalpų

Apie Demokratinės darbo ir vienybės partiją (DDVP) pastaruoju metu nieko negirdėti.

Politinės jėgos  įkvėpėja ir vadovė Kristina Brazauskienė 15min.lt taip pat skundėsi pinigų trūkumu, todėl konsultantų ji nesamdys. „Pinigų valstybė neskiria, nes nesame parlamentinė partija, patalpų irgi neduoda“, – skundėsi ji.

Pasak K.Brazauskienės, žmonių širdis bandoma palenkti tiesiogiai bendraujant su potencialiais rinkėjais. „Kiek surinksime pinigų kampanijai, tiek išleisime, bet geras žodis pasakytas žmogui nekainuoja“, – aiškino ji.

Anot K.Brazauskienės, dėl rinkiminio šūkio partija apsispręs savaitgalį. Iš kokių variantų žadama rinktis, ji pasakyti nepanoro, tačiau atskleidė, jog šūkyje bus akcentuota, kad partijai svarbiausias dalykas – žmogus. „Pirmiausia – žmogus, su žmogumi, dėl žmogaus, tokios mintys pas mus“, – pridūrė ji.

DDVP Vyriausioje rinkimų komisijoje kol kas neužregistravo nė vieno kandidato.

Kaip rinkimams rengiasi verslininko Vladimiro Romanovo įkvėpta Lietuvos žmonių partija, sužinoti nepavyko. Šios jėgos pirmininkė Joana Šimanauskienė telefonu nepasiekiama.

Tinklalapio internete Lietuvos žmonių partija neturi, kol kas ji registravo tik du kandidatus Seimo rinkimuose – buvusį „tvarkietį“, iš Raseinių rajono mero pareigų atstatydintą Petrą Vežbavičių ir Vladimirą Kornijevskį, anksčiau priklausiusį Darbo partijai.  

Apklausos rodo, kad daug šansų rinkimuose naujokai neturi.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min