Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 balandžio 1d. 19:29 , Atnaujinta: 2014 balandžio 1d. 22:17

Politikų darbai „Auksiniais svogūnais“ pirmą kartą vertinti Kėdainiuose

Arūnas Valinskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Renginio akimirkos
Melagių ir pokštų dienos vakarą Kėdainių arenoje politikams įteikti „Auksiniai svogūnai“.

Balandžio 1-osios vakarą nuotaikinga politikų bei kitų visuomenės veikėjų nuodėmes skaičiuojanti apdovanojimų ceremonija grįžo į LNK eterį.

Pirmą kartą renginys vyko Kėdainiuose. Šventės autorius Arūnas Valinskas aiškina, kad priežastis labai paprasta: „Geriausias Svogūno draugas yra Agurkas.“

Šiemet renginio tema – paranormalūs reiškiniai: „Mūsų šalies politika yra tiesiog antgamtiškai nesuprantama, tad ir „Svogūnai“ peržengs ribą ir pažvelgs, kas vyksta ten, anapus“, – kalbėjo prieš renginį A.Valinskas.

Tiesioginiame eteryje draugiją ceremonmeisteriui A.Valinskui palaikė Algis Ramanauskas.

A.Valinskas į sceną išėjo pasipuošęs išeiginiu kostiumu, o A.Ramanauskas virto garsiausiu viduramžių pranašu Nostradamu.

A.Valinskas į sceną išėjo pasipuošęs išeiginiu kostiumu, o A.Ramanauskas virto garsiausiu viduramžių pranašu Nostradamu.

A.Valinskas žadėjo, kad LNK žiūrovams paaiškės, kokiu gyvūnu buvo premjeras Algirdas Butkevičius, Bronius Bradauskas, Artūras Zuokas ir net Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Beje, vienai iš trijų valstybės vadovių ceremonijos rengėjai negailėjo pagyrų: „Be jokios abejonės, Seimo pirmininkė yra viena iš ryškiausių mūsų favoričių.“

Politikos žiūrovus linksmino būrys scenos žvaigždžių. Grupė „Džentelmenai“ tapo vaiduoklių gaudytojais, o kitame pasirodyme virto paprasčiausiais piemenimis, kurie ganė... Ireną Starošaitę.

„Įdomu, ką pasakys Žilvinas Žvagulis, jei sostinės meras Artūras Zuokas ims priekabiauti prie jo žmonos?“ − intrigavo „Auksinių svogūnų“ vedėjas. 

Žiūrovai garsiausiai plojo parodijuojantiems politikus aktoriams ir suvaidintoms bei apdainuotoms aktualijų parodijų scenoms.

Dauguma politikų apdovanojimus atsiėmė patys. 

Auksiniai svogūnai teikiami 15 kartą. Šiais metais buvo numatyta 10 nominacijų.

Mistikos nominacijai nominuoti: Agnė Zuokienė už ėjimą į kairę (perėjimą į Socialdemokratų partiją), Algirdas Butkevičius už tai, kad savo pavyzdžiu įrodė, kad įmanoma 3 kartus per dieną pakeisti nuomonę, net jei jos ir neturi, Vytautas Šustauskas, kuris vis dar turi kuo sudominti policiją, – tuo, ką turi kelnėse.

Auksinis svogūnas įteiktas V.Šustauskui. „Aš puoselėju lietuvybę“, – scenoje gyrėsi V.Šustauskas, atvykęs atsiimti apdovanojimo.

Metų muzikos atradimui net trijose srityse nominuota Loreta Graužinienė: už šokį Seimo kordebalete pagal Viktoro dūdelę, kaip metų instrumentalistė už tai, kad groja prezidentės nervais ir kaip metų vokalistė už naujo stiliaus „Konstitu-ti-tucinį repą“.

L.Graužinienė ir laimėjo apdovanojimą. Auksinį svogūną už ją atvyko atsiimti kultūros ministras Šarūnas Birutis. „Niekas nesitikėjo, kad tokioje įnirtingoje kovoje pavyks laimėti“, – juokavo ministras.

Metų dizainerio nominacijoje pretendavo Petras Gražulis už tai, kad pirmas sugalvojo džinsus, kurių užtrauktukas užpakalyje reikalingas ne tik prispyrus reikalui, bet ir politinėms pažiūroms demonstruoti; Aleksandras Pogrebnojus už tai, kad parodė, jog tikrasis dizaineris pasaulį pradeda gražinti nuo žmonos veido (pagal šį komponentą Gintaras Einikis jau seniai dizainerių dizaineris); Valdemaras Tomaševskis už kuriamą naują Lietuvos vėliavos dizainą – lieka tik raudona spalva, o žalią ir geltoną keičia balta.

Metų dizaineriu pripažintas P.Gražulis. Jis įteikė A.Valinskui marškinėlius su užrašu „Už Lietuvą, vyrai!“ Jis teigė jau užpatentavęs ir  garsiuosius džinsus.

Metų vaiduoklio nominacijai pristatyti: vienišas vaiduoklis Naglis Puteikis už tai, kad šiek tiek pasivaideno Klaipėdoje, šiek tiek tarp konservatorių, o dabar žmones gąsdina individualiai; sterblinis vaiduoklis Žilvinas Grigaitis už tai, kad ilgai vaidenęsis elito vakarėliuose buvo išsiųstas į Australiją parodyti aborigenams, kad yra liūdnesnių dalykų už miškų gaisrus; tautinis vaiduoklis Julius Panka už tai, kad pasirodo kartą per metus Kovo 11-ąją Gedimino prospekte ir vėl dingsta visiems metams.

Nugalėtoju paskelbtas N.Puteikis. Jis taip pat pats atvyko atsiimti apdovanojimo.

Metų apsėstasis pretendavo būti Seimo narys Egidijus Vareikis, vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas ir P.Gražulis. Auksinį svogūną ir vėl gavo P.Gražulis.

Metų poltergeistas – reiškinys, kai naktimis kažkas stumdo baldus. Šiam apdovanojimui Viktoras Uspaskichas nominuotas už tai, kad stumdo Seimo pirmininko kėdes. Kitas kandidatas – Artūras Paulauskas, kuris ir dienomis, ir naktimis stumdo save patį, kad tik kas nors paimtų. Algimantas Salamakinas pavadintas skalūniniu poltergeistu, nes būdamas tik tekintoju sugeba išvaryti Ševrono dvasią.

Nominacijoje nugalėjo V.Uspaskichas. „Kodėl jūs Klaipėdoje per Auksinius svogūnus buvote apsivilkę jūreiviais, o į Kėdainius atvykote neapsirengę agurkais? – klausė vedėjų V.Uspaskichas. – Turėsite atvykti į Kėdainių agurkų šventę apsirengę agurkais.“ 

Metų laumės nominacijai pristatytos: Birutė Vėsaitė, kuri net iš kostiumėlio išsinėrė viliodama P.Gražulį į pirtį, Kristina Brazauskienė, kuri yra laumė, bet tik pradedanti, nes nesugebėjo suvilioti 10 tūkst. parašų, laumė geradėja Aušrinė Marija Pavilionienė, kuri pati nevilioja, bet sukčiai iš jos išviliojo visas parlamentinės veiklos lėšas.

Auksinį svogūną gavo B.Vėsaitė. Apdovanojimą ji atsiėmė pati.

Metų gyvūno (mitinio) nominacijoje į apdovanojimą pretendavo minotauras Artūras Zuokas, kuris yra pusiau meras, pusiau jautis, pastatęs tokį Vilniaus skolų labirintą, kad išėjimą mato tik per S.Daukanto aikštę. Antrasis – cerberis Bronius Bradauskas. kurio viena galva saugo pensijas nuo tremtinių, kita – nuo konservatorių, o trečia – Rusiją nuo filmų apie Sausio 13-ąją. Trečiasis – Rolandas Paksas, kuris buvo erelis, bet virto feniksu, o jo pelenais Laima Paksienė tręšia savo rododendrus.

Nugalėtoju paskelbtas A.Zuokas, kuris irgi atvyko į Kėdainius.

Metų patarlės nominacijoje į apdovanojimą pretendavo Linas Balsys, pavadintas Žaliabarzdžiu. Jis nominuotas už tai, kad „kiek patarėją beatleidinėsi, jis vis tiek į prezidentūrą žiūri“. Antrasis buvo verslininkas Vilius Kaikaris už patarlę „Vilką kojos, o šiaurės vilką Rusija peni“. Taip pat apie jį sukurta patarlė „Ir vienas lauke kaikarys, ypač kai laukas 20 tūkst. hektarų yra Kalugoje“. Trečioji pretendentė – kulinarinė konservatorių išmintis „Šaukštas Degutienės Kubilių medaus sugadina“, nors šiuo metu Tėvynės Sąjungai aktualesnė patarlė „Gabrielius nuo Vytauto netoli rieda, tik iki Briuselio“.

Auksinį svogūną laimėjo L.Balsys, bet jis į ceremoniją neatvyko.

Už viso gyvenimo nuopelnus buvo nominuoti V.Uspaskichas, gavęs daugybę svogūnų, Antanas Nedzinskas, tris kartus nominuotas ir du kartus laimėjęs, tris kartus dainavęs šiuose apdovanojimuose, ir Deivis Norvilas, suvaidinęs daugiausia vaidmenų Auksiniuose svogūnuose.

Apdovanojimas paskirtas V.Uspaskichui. „Ačiū už apdovanojimą, ko gero, esu daugiausiai kartų nominuotas“, – džiaugėsi V.Uspaskichas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min