Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 20d. 18:42

Politikų homofobiją pastebi tik LGBT žmonės – per rinkimus užgauliojimai pamirštami

Petras Gražulis ir Viktoras Uspaskichas
15min nuotr. / Petras Gražulis ir Viktoras Uspaskichas

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, kurio trečiadienį laukia svarstymas Europos Parlamento (EP) liberalų frakcijoje dėl homofobiškų komentarų, nėra nei pirmas, nei vargiai paskutinis politikas, kurio žodžiai įžeidžia seksualines mažumas. Tačiau net užgauliausi pasisakymai, kuriais LGBT žmonės prilyginami ligoniams ar nusikaltėliams, paprastai sulaukia tik jų pačių ir vienos kitos nevyriausybinės organizacijos pykčio.

Valstybės vadovai, aukšti pareigūnai, net pačių kalbėtojų kolegos paprastai tyli, o rinkėjai toliau už juos balsuoja.

Retai nuskamba atsiprašymas, dažniau – priekaištas, kad žodžiai buvo ištraukti iš konteksto ar ne taip suprasti.

Žmogaus teisių aktyvistės Jūratės Juškaitės įsitikinimu, ilgus metus politikoje besisukantys žmonės taip kalba ne iš nežinojimo ar nemokėjimo išreikšti savo mintis, o sąmoningai, norėdami pakurstyti homofobiją tarp rinkėjų ir pelnyti šių simpatijas.

Jai nekelia nuostabos, kad net didžiausi užgauliotojai daro karjerą politikoje, – rinkėjai nesugeba įvertinti tokių pareiškimų, nes trūksta nuoseklaus darbo tiek švietimo, tiek socialinės integracijos srityse.

Skundėsi dėl asmeninės žalos

Griežtos kolegų reakcijos V.Uspaskichas sulaukė po jo tiesioginės vaizdo transliacijos socialiniame tinkle „Facebook“, kuomet jis niekinamai atsiliepė apie LGBT žmones (lesbietes, gėjus, biseksualus, transseksualus), vadindamas juos „pedikais“ ir iškrypėliais.

Prieš dešimt dienų vykusios transliacijos metu politikas aiškino:

„Šiandien kai kuriose Europos valstybėse net pavojinga kalbėti, kad tu natūralios orientacijos atstovas. Aš nenoriu, kad mano pokalbius, laidas komentuotų pedikai visokie, todėl, kad tai ne jiems laida šiaip.

Aš kalbu apie pedikus, iškrypėlius, tiems, kuriems likimas, gyvenimas taip davė, yra ne jų kaltė, kad yra kažkoks toks potraukis, kad jis jaučia vyrą rūbuose kaip moteris. Dauguma tokių žmonių nesireklamuoja, bet tie, kurie savo pimpalą įkiša po sijonu ir eina į gatvę, rėkia, yra pedikai, iškrypėliai ir tikrai neturi būti toleruojami tokie dalykai.“

Nuotr. iš „Facebook“/Viktoro Uspaskicho siūlomo vandens kaina – 1,5 euro už buteliuką
Nuotr. iš „Facebook“/Viktoro Uspaskicho siūlomo vandens kaina – 1,5 euro už buteliuką

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono partijos europarlamentarai po tokių žodžių paragino pašalinti V.Uspaskichą iš EP liberalų frakcijos „Renew Europe“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min