Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Salamakinas: kaip atimti mandatą iš sveiką protą praradusio parlamentaro? (apklausa)

A.Salamakinas
„Scanpix“ nuotr. / A.Salamakinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaip atimti mandatą iš sveiką protą praradusio parlamentaro? Etikos ir procedūrų komisijos vadovas Algimantas Salamakinas užsimojo registruoti tai numatančią Seimo Statuto pataisą.

„Seimo Statuto tobulinimo grupė atliko didelį darbą, tačiau tam tikrų spragų paliko. Neapibrėžta, kaip atimti mandatą iš Seimo nario, kuris akivaizdžiai yra neveiksnus”, – vakar kalbėjo A.Salamakinas.

Plačiau apie tai rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Konstitucija numato, kad parlamentaro įgaliojimai nutrūksta, jeigu neveiksniu jį pripažįsta teismas.

„Konstitucijoje numatyta tvarka, kaip nutrūksta prezidento įgaliojimai, jeigu jo sveikatos būklė neleidžia jam eiti šių pareigų. Tuo tarpu nėra aišku, kas kreipiasi į teismą, jeigu kyla abejonių dėl Seimo nario sveikatos būklės”, – dėstė etikos sargų vadovas.

A.Salamakinas leido suprasti, kad jam kelia abejonių kai kurių kolegų psichikos sveikata, bet konkrečių asmenų neįvardijo: „Visada gali būti pirmas kartas. Tada bus ne laikas lopyti įstatymus. Jau dabar matyti tam tikrų požymių, kad kai kuriems kolegoms su psichika nėra viskas gerai.”

Politiko nuomone, kilus abejonių dėl parlamentaro psichikos būklės, Etikos ir procedūrų komisija galėtų pasiūlyti nutarimo projektą, kuriuo būtų sudaryta medikų komisija, kad įvertintų tokio asmens sveikatą. Medikai pateiktų išvadą Seimui, o šis kreiptųsi į teismą, kuris ir nuspręstų, ar parlamentaras veiksnus.

Tokios pat nuomonės dėl šios Statuto nuostatos laikosi Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min