Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 20d. 17:05

Valdantieji nesutarė, kad olimpiečių ir parolimpiečių premijos turi būti sulygintos

Lietuva – JAV
Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr. / Lietuva – JAV

Valdančiosios koalicijos politinė taryba antradienį nesusitarė, ar negalią turinčių ir sveikų sportininkų pasiekimai yra verti tokio paties dydžio piniginių premijų, ar parolimpinių žaidynių dalyviams premijas pakaks padidinti mažiau.

„Dėl parolimpiečių mūsų buvo pozicija, kad nereikėtų skirstyti žmonių, ar jie neįgalūs, ar įgalūs, kad visiems turėtų būti vienodos taisyklės ir vienodas paskatinimas, ir vienodos premijos ir visi kiti dalykai. Nuomonės šiek tiek išsiskyrė, buvo sutarta galutiniame variante, kad bus ieškoma formulė, kad būtų visiems aišku, kaip tai daryt“, – po politinės tarybos posėdžio antradienį žurnalistams sakė Darbo partijos vadovas Valentinas Mazuronis.

Premjeras Algirdas Butkevičius tikino, kad Vyriausybė jau tariasi su Kultūros ir sporto departamentu, kaip „suvienodinti premijų skyrimus“.

Tačiau dar pirmadienį Vyriausybė paskelbė, kad premijos Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių nugalėtojams ir prizininkams bus ne prilygintos olimpiečiams, o padvigubinamos.

Kad jos turi būti suvienodintos, sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Sportininkų premijas už pasiekimus reglamentuoja Vyriausybės nutarimas, jame iki šiol olimpinių žaidynių aukso medalis įvertintas 115,85 tūkst., sidabro – 57,92 tūkst., bronzos – 43,44 tūkst eurų.

Premija už auksą parolimpinėse ar kurčiųjų žaidynėse premija yra 17,38 tūkst. eurų – kaip už penktąją vietą olimpinėse žaidynėse.

Rio de Žaneire vykusiose parolimpinėse žaidynėse Lietuvos atstovas Mindaugas Bilius rutulio stūmimo rungtyje iškovojo auksą, taip pat jis laimėjo sidabrą disko metimo rungtyje. Aukso medalį Brazilijoje taip pat laimėjo Lietuvos vyrų golbolo rinktinė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min