Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 3d. 06:29

Politologai: jei Viktorą Uspaskichą nuteis, Darbo partija ateities neturės

Vitalija Vonžutaitė, Vytautas Gapšys ir Viktoras Uspaskichas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vitalija Vonžutaitė, Vytautas Gapšys ir Viktoras Uspaskichas

Kalbėdamas apie norą užimti Seimo pirmininko kėdę, Darbo partijos (leiboristų) vedlys Vytautas Gapšys tyčiojasi ne tik iš opozicijos, bet ir koalicijos partnerių bei premjero. LRT.lt kalbintų politikos apžvalgininkų manymu, jei aukštesnės instancijos teismai paliks bausmes Darbo partijos lyderiams, šios politinės jėgos laukia krachas.

Viską sprendžia V. Uspaskichas?

„Ei­siu į Sei­mo pir­mi­nin­kus. Pa­pras­čiau­siai, par­ti­jos pir­mi­nin­kas tu­ri užim­ti po­zi­ci­ją. Ma­nau, lo­giš­ka, kad Sei­mo pir­mi­ninku bū­tų par­ti­jos pirmi­nin­kas“, – dienraščiui „Lietuvos žinios“ par­eiš­kė DP juo­do­sios bu­hal­te­ri­jos by­lo­je pir­mo­sios ins­tan­ci­jos teis­mo kal­tu pri­pa­žin­tas Seimo pir­ma­sis vi­ce­pir­mi­nin­kas Vytautas Gap­šys.

Taip esą jis at­sa­kė į klau­si­mą, ar ke­ti­na at­siž­velg­ti į opo­zi­ci­jos bei koa­li­ci­jos par­tne­rių ra­gi­ni­mus at­sis­ta­ty­din­ti ar bent sustab­dy­ti sa­vo veiklą vie­na­me svar­biau­sių vals­ty­bės pos­tų, kol šios partijos by­lo­je ga­lu­ti­nį žo­dį tars Ape­lia­ci­nis teis­mas.

Pasak „Lietuvos ryto“ politikos apžvalgininko Vytauto Bruverio, tokie V.Gapšio teiginiai yra arogantiški ir taip tyčiojamasi tiek iš opozicijos, tiek koalicijos partnerių socialdemokratų bei asmeniškai premjero Algirdo Butkevičiaus.

„Viktoras Uspaskichas elgiasi lygiai taip pat. Jis supranta, kad jokios kitos koalicijos be Darbo partijos sudaryti neįmanoma, mano, kad gali šitaip elgtis ir provokuoti, šaipytis. Taip jie elgėsi tada, kai pirmą kartą A.Butkevičius apie tai kalbėjo po teismo sprendimo, taip jie elgiasi ir dabar, kai premjeras praėjusią savaitę pareiškė, jog jo pozicija nesikeičia ir V.Gapšys turėtų pa­si­trauk­ti iš pos­to, kol ga­lu­ti­nai bus pri­im­tas teis­mo spren­di­mas“, – sako V.Bruveris.

Vis dėlto, anot politikos apžvalgininko, tokios galimybės visai atmesti esą negalima. „Jei ponas V.Uspaskichas sugalvos „patrolinti“ koalicijos partnerius ne vien žodžiais, bet ir darbais, jis galbūt ir gali tokią rokiruotę atlikti. Ponas V.Gedvilas irgi yra visiškai marionetinė figūra šioje partijoje, tai V.Uspaskichas savo pavaldinius gali keisti vietomis kaip panorėjęs“, – įsitikinęs V.Bruveris.

V.Gedvilas irgi yra visiškai marionetinė figūra šioje partijoje, tai V.Uspaskichas savo pavaldinius gali keisti vietomis kaip panorėjęs.

Politologas, KTU profesorius A.Krupavičius taip pat mano, kad žiūrėti rimtai į tokį V.Gapšio pareiškimą nevertėtų: „Matome savotišką bravūrą. Klausimas dėl jo, kaip galimo Seimo pirmininko, keliamas kuris laikas.“

DP ateitis – miglota

Kalbėdamas apie galimą Darbo partijos (leiboristų) ateitį, portalo 15min.lt vyriausiasis redaktorius Rimvydas Valatka teigia, kad viskas priklausys nuo teismo sprendimo. „Jei V. Uspaskichas bus nuteistas, tai partija ateities nelabai turi, o jei nenuteis, tai bus kaip buvę“, – pažymi R.Valatka. Anot jo, jei DP ištiktų toks likimas, tai daugiau rinkėjų sulauktų partija „Tvarka ir teisingumas“.

Tuo metu politologas, Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas Vytautas Dumbliauskas teigia, kad tokiu atveju šios partijos balsus dalintųsi ne tik „tvarkiečiai“, bet ir socialdemokratai.

„Manau, pasikartotų Naujosios sąjungos likimas, kai lyderis Artūras Paulauskas tapo nepopuliarus. V.Uspaskicho reitingai taip pat krinta. Darbo partija (leiboristai) Naujosios sąjungos likimo tikrai nepakartos, bet bendrų dalykų ar dėsnių vieno lyderio partijai gali būti“, – svarsto V.Dumbliauskas.

Politikos apžvalgininkas V.Bruveris teigia nematantis Darbo partijos (leiboristų) ateities be V.Uspaskicho – esą ši partija absoliučiai priklauso nuo šio asmens, kuris ir yra tikrasis jos lyderis. „Jei jis realiai pasitrauktų ne tik iš politinio gyvenimo, bet ir Lietuvos, tai šios partijos lauktų liūdnas likimas. Bet nemanau, kad artimiausiu metu jis trauksis“, – tęsia LRT.lt pašnekovas.

Savo ruožtu A.Krupavičius mano, kad gandai apie Darbo partijos (leiboristų) mirtį yra gerokai perdėti. Pasak politologo, visos viešosios nuomonės apklausos esą rodo, kad ši partija vienaip ar kitaip išlaiko tam tikrą rinkėjų simpatijų dalį.

„Jos šalininkų gretos yra gerokai sumažėjusios, palyginti su praėjusiais metais, bet vis tiek tai yra ta partija, kuri lengvai peržengtų 5 proc. proporcinės rinkimų sistemos barjerą. Ji turi postus Vyriausybėje, organizaciškai ji lieka viena didžiausių politinių partijų Lietuvoje“, – sako A.Krupavičius.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min