Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 12d. 13:35

Politologas Algis Krupavičius: nuosprendžiu „darbiečiams“ taškai ant i dar nesudėlioti

Vilniaus apygardos teisme – nuosprendis Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus apygardos teisme – nuosprendis Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje.

„Koks bebūtų teismo verdiktas, bylos atomazgos dar nebus“, – taip penktadienį, vos sužinojęs, kad parlamentarai Viktoras Uspaskichas, Vytautas Gapšys ir Vitalija Vonžutaitė pripažinti kaltais dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo, patikino politologas Algis Krupavičius.

Anot jo, akivaizdu, kad bus teikiamas apeliacinis skundas, o procesas užsitęs tiek, kad galima sulaukti ir senaties.

„Teisminiai procesai nesibaigia, taškai ant i nesudėlioti“, – sakė portalo 15min.lt pašnekovas.

Dabartinėje situacijoje Darbo partija (leiboristai) esą neturi didelių galimybių manevrams, taigi A.Krupavičius neprognozuoja didelių pokyčių politinėje arenoje.

Algis Krupavičius
Algis Krupavičius

„Matyt, ji liks koalicijoje, bet pagalių kaišioti negalės, – kalbėjo politologas. – Pirmiausiai dėl to, kad kitaip prarastų postus, įtaką, o, sugriaudama koaliciją, ir dalies rinkėjų paramą. Taigi partijai nėra jokių racionalių argumentų ardyti koaliciją.“

Dėl įvairių pastaruoju metu vykusių procesų ir viešojoje erdvėje skambančios nuomonės „darbiečiai“ esą jau prarado dalį rėmėjų, bet vis tiek išlieka konkurencinga. A.Krupavičius spėjo, kad dabar partija rengsis kitais metais vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams.

Jis abejojo ir dėl to, kad partija gali pradėti byrėti. Žiniasklaidoje pastarosiomis dienomis buvo svarstoma, kad dalis Seimo narių „darbiečių“ gali perbėgti pas socialdemokratus.

„Manau, kad to nebus, bent jau kol nesibaigs byla. Tokių tendencijų aiškiai nematyti. Spėlioti galima visaip, bet rimtų faktų ir įrodymų, kad partijoje, frakcijoje, skyriuose ar vadovybėje justi maišto nuotaikos, nėra.“

Paklaustas, kaip šioje situacijoje elgsis pagrindinė valdančiųjų politinė jėga – Socialdemokratų partija, A.Krupavičius pažymėjo, kad, kol procesas nepasiekė galutinės stadijos, koalicijos partneriai gali stebėti padėtį. Tokia taktika esą būtų protingiausia – nesiūbuoti koalicijos laivo, dirbti reikiamus darbus ir laukti baigties.

„Byla gali tęstis ir tęsis ilgai, taigi niekas jokių greitų sprendimų ir staigių judesių nedarys“, – apibendrino A.Krupavičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min