Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politologas: B.Komorowskis – mažiau emociškai artimas Lietuvai nei Kaczynskiai

Bronislawas Komorowskis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Bronislawas Komorowskis
Šaltinis: BNS
0
A A

Politologas Tomas Janeliūnas sako, kad Bronislawo Komarowskio pergalė Lenkijos prezidento rinkimuose gali lemti mažiau emociškai artimus dvišalius Lietuvos ir Lenkijos santykius, nors praktikoje daug pokyčių greičiausiai nesulauksime.

„Laimėjus Jaroslawui Kaczynskiui greičiausiai būtume jautę tam tikrą moralinį palaikymą, tvirtesnį emocinį ryšį. Kaip žinia, buvęs prezidentas, J.Kachinskio brolis, buvo pakankamai pozityviai ir emociškai šiltai nusiteikęs Lietuvos atžvilgiu, greičiausiai ir Jeroslavas būtų palaikęs panašius santykius. Bet kažin, ar tai praktiškai, racionaliai būtų kažkuo ypač geriau Lietuvai, nei prezidentu tapus B.Komarowskiui“, – BNS sakė T.Janeliūnas.

Politologo vertinimu, rimstant politinei sumaiščiai, kilusiai po prezidento Lecho Kaczynskio ir daugelio kitų svarbių asmenų žūties lėktuvo katastrofoje, gali greičiau būti sprendžiamas bendrovės „Orlean Lietuva“ pardavimo klausimas.

 „Laikotarpis po L.Kaczynskio žūties ir tam tikra sumaištis apskritai visoje Lenkijos valdžios sistemoje dabar jau šiek tiek nusistovės ir tai leis iš esmės imtis galbūt uždelstų sprendimų, o „Orlean Lietuva“ klausimas yra vienas iš jų. Kiek buvo matyti signalų ir Lenkijos vyriausybės, jie iš tikrųjų linkę, matyt, šią problemą išspręsti grynai pragmatiškai, ekonomiškai, nebeieškoti kažkokių moralinių įsipareigojimų arba nebežaisti politiniais sumetimais, kurie anksčiau atsirasdavo santykiuose tarp Lietuvos ir Lenkijos“, – kalbėjo politologas.

Kitas jautrus dvišalių santykių klausimas – originalaus pavardžių rašymo problema, pasak T.Janeliūno, taip pat turėtų iškilti ir pareikalauti Lietuvos valdžios sprendimų ar bent pažadų.

„Tautinių mažumų klausimai yra Lenkijoje pakankamai jautriai svarstomi ir aš neabejoju, kad naujasis prezidentas turės poziciją šiuo klausimu ir bent jau bandys priminti Lietuvai, kad šie sprendimai yra laukiami iš lenkų pusės, kad problemos yra neišspręstos. Atitinkamai Lietuvos valdžios atstovams reikės kažką pažadėti naujajam Lenkijos prezidentui“, – dėstė politologas.

Bendrai dvišaliuose santykiuose didelių pokyčių, lyginant su žuvusio prezidento L.Kaczynskio vykdyta politika, esą nereikėtų tikėtis.

„Labai reikšmingų pokyčių vargu, ar bus. Dauguma projektų, kurie yra pradėti tarp Lietuvos ir Lenkijos, turėtų būti tęsiami. B.Komorowskis, kaip būsimas prezidentas, manyčiau, tik skatins, kad tie projektai būtų kuo efektyviau užbaigti. Aš įsivaizduoju, kad tai, jog prezidentas ir premjeras bus bendrapartiečiai, turėtų palengvinti tam tikrų klausimų sprendimą pačioje Lenkijoje – galima tikėtis pakankamai efektyvių sprendimų, kurie būtų naudingi Lietuvai“, – sakė politologas.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min