TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Politologas Lauras Bielinis: premjerui bus nelengva

Lauras Bielinis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lauras Bielinis
Šaltinis: 15min
0
A A

Politologas Lauras Bielinis sako, kad paskirtajam premjerui Algirdui Butkevičiui dirbti nebus lengva. Jis pabrėžia, kad socialdemokratų partijos pirmininkas yra kompromisų žmogus, lengvai randantis kalbą su bet kuo ir nedaužantis kumščiu į stalą, tačiau priduria, kad rasti sutarimą vis tiek bus nelengva.

„Jau iš šiandienos diskusijų matosi, kad premjerui bus sudėtinga spręsti Darbo partijos ministrų skyrimo klausimą. Čia yra ne tik prezidentės, bet ir visuomenės klausimas pakankamai principingai formuluojamas, kad ministras turi būti švarus ir niekuo neįtariamas, skaidrus. Todėl premjerui bus labai sunku spręsti šį klausimą tiek su prezidente, tiek su opozicija“, – teigė L.Bielinis.

Politologo nuomone, A.Butkevičius kardinaliai skiriasi nuo anksčiau buvusiųjų premjerų, todėl, eksperto teigimu, Darbo partijos nebus kategoriškai reikalaujama pateikti partijai nepriklausančius ministrus, kaip reikalauja valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė.

„Jis tikrai ne tas, kuris būtų linkęs daužyti kumščiu į stalą ir kategoriškai bendrauti su kolegomis. Jis išties yra derybininkas, žmogus, su kuriuo galima diskutuoti bet kokiu klausimu. O tai yra labai svarbu demokratinėje visuomenėje. Be to, turtime nepamiršti, kad turime premjerą su ekonominiu išsilavinimu. Jo samprotavimai, argumentai nėra politiko, kaip A.Kuboiliaus, kuris tik išgirdęs patarėją, gali sklandžiai pasisakyti, o čia yra specialisto kalbėjimas“, – apibūdina A.Butkevičių politologas.

Jis pažymi, kad Darbo partija dabar ne dėl to, kad siektų ilgiau išlaikyti intrigą, o todėl, kad iš tikrųjų iki šiol neranda sutarimo, kuriuos asmenis siūlyti ministrais, delsia paskelbti kandidatų į žemės ūkio ir švietimo ministrus pavardes.

„Darbo partijai, matyt, nėra taip paprasta išspręsti šitą problemą, vyksta sudėtingos diskusijos ir nerandama sprendimo. Dalis Darbo partijos, ko gero, sutinka su prezidentės išsakytu principu, kad ministrais turi būti teikiami tik skaidrūs kandidatai, tuo pačiu jie gali būti ir nepartiniai. Ko gero, tai būtų ta išeitis Darbo partijai būti koalicijoje, ir nesulaukti kritikos dėl skaidrumo“, – mano politologas.

Jis teigia, kad greičiausiai Darbo partijos siūlomi partiniai ministrai prezidentės bus atmetami.

„Iš prezidentės ryžtingumo mes matome, kad ji lips ant grėblio tiek kartų, kiek reikės, kol bus pateiktas tas kandidatas tas, kurio ji nori“, – mano L.Bielinis.

Kita vertus politologas pažymi, jog prezidentė, teigdama, jog su kandidatais į ministrus ji kalbėsis ne lietuvių, o užsienio kalbą, perlenkia lazdą.

„Mes turime nepamiršti, kad ES šalių narių visos kalbos yra lygios. Be to, ministras, dalyvaudamas ES struktūrose turės galimybę pasinaudoti vertėjo paslaugomis, nes ne visi atvykę taip pat mokės anglų kalbą idealiai. Čia perlenkiama lazda“, – teigia L.Bielinis. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min