Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politologas Vytautas Dumbliauskas: pertraukos politikoje – kaip baudos paskutinėmis krepšinio rungtynių sekundėmis

Iš kairės: Viktoras Uspaskichas, Vitalija Vonžutaitė, Vytautas Gapšys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Iš kairės: Viktoras Uspaskichas, Vitalija Vonžutaitė, Vytautas Gapšys
Šaltinis: 15min
0
A A

Politologas Vytautas Dumbliauskas sako, kad Darbo partija, pasitelkusi ir „tvarkietį“ Andrių Mazuronį Seimui sprendžiant dėl teisinės neliečiamybės naikinimo trims Darbo partijos parlamentarams Viktorui Uspaskichui, Vytautui Gapšiui ir Vitalijai Vonžutaitei, eina va bank. Jie, it krepšininkai paskutinėmis rungtynių sekundėmis, pasitelkia bet kokias priemones, kad tik nutolintų nepalankų Seimo sprendimą.

„Tai rodo, kad V.Gedvilas dirba savo partijos lyderiui. Jie išnaudoja visas procedūrines galimybes. Čia juk yra žaidimas. Čia kaip sporte, krepšininkai irgi išnaudoja visas galimybes net paskutinėmis sekundėmis baudas daro, laiką tempia. Jei tai daroma pažeidžiant Statutą, yra skandalas“, – teigia V.Dumbliauskas.

Politologas pažymi, kad Darbo partija akivaizdžiai šantažuoja socialdemokratus. Todėl pasisakė prieš arba susilaikė balsavime dėl biudžeto svarstymo stadijoje tikėdamasi, kad šie pabūgs koalicijos griūties ir nebalsuos sprendžiant dėl neliečiamybės naikinimo.

Ketvirtadienį Seimas jau turės galutinai balsuoti dėl kitų metų valstybės biudžeto. Darbo partija greičiausiai siekia susieti grasinimus nepalaikyti biudžeto projekto, jei socialdemokratai balsuos už neliečiamybės naikinimą.

„Būti valdančiojoje koalicijoje Darbo partijai dabar, matyt, yra mažesnė vertybė nei V.Uspaskicho neliečiamybė. Tokių šantažų, matyt, bus ir daugiau. Socialdemokratai turės nuolatinį galvos skausmą ir valdžios turėjimas jiems bus atmiežtas skausmu. Iš V.Uspaskicho dabar galima tikėtis bet ko. Jis eina va bank. Iš tikrųjų, matyt, jis supranta, kad kalėjimas jam realiai gresia“, – įsitikinęs V.Dumbliauskas.

Pasak jo, socialdemokratams bus sunku atsispirti pačių „darbiečių“ stūmimui artimiau draugauti su konservatoriais. Tiesa, socialdemokratams dabar kurti „vaivorykštės“ koaliciją su konservatoriais taip pat yra nebeįmanoma nenusižeminant.

Politologo teigimu, jei teisinė neliečiamybė „darbiečiams“ bus išsaugota, šantažo mažės, tačiau taip pat neilgam.

„Darbo partija bet kada, kai tik jai bus naudinga, šantažuos. Socialdemokratams tai bus nuolatinis galvos skausmas, nes V.Uspaskichas žaidžia savo žaidimus, o Lietuvos valstybė jam yra 17-oje vietoje“, – mano politologas.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min