TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Politologas Vytis Jurkonis: Vladimiras Putinas gyvena savo ciniškose fantazijose

Vytis Jurkonis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytis Jurkonis
Šaltinis: 15min
0
A A

Politologas Vytis Jurkonis teigia, kad antradienį netikėtai spaudos konferenciją surengęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pademonstravo absurdo teatrą ir visišką cinizmą. Anot politikos eksperto Tomo Janeliūno, po šios konferencijos dar labiau sustiprėjo įspūdis, kad V.Putinas net neketina mažinti įtampos.

Specialiai „LRT Televizijos“ laidai politologas Vytis Jurkonis teigė, kad po šios spaudos konferencijos galima tik pritarti Vokietijos kanclerės Angelos Merkel išsakytai nuomonei, kad V.Putinas yra kitoje realybėje.

Jis ir bando kurti tą realybę. Ji skirta daugiausiai vidaus auditorijos vartojimui, bandant įteigti Rusijos piliečiams ir tiems, kurie labai išsigandę dėl nacionalizmo šmėklos, jog Ukrainoje vyksta nacionalizmo proveržis ir kyla grėsmė rusakalbiams, – sakė V.Jurkonis.

„Kita vertus, reikia aiškiai pasakyti, kad jis ir bando kurti tą realybę. Ji skirta daugiausiai vidaus auditorijos vartojimui, bandant įteigti Rusijos piliečiams ir tiems, kurie labai išsigandę dėl nacionalizmo šmėklos, jog Ukrainoje vyksta nacionalizmo proveržis ir kyla grėsmė rusakalbiams, – pabrėžė jis. – Tačiau mes puikiai žinome, kad tokios grėsmės nėra. Kiek kalbėjausi su žmonėmis iš Rytų Ukrainos, viskas su rusakalbiais yra neblogai. Tai, ką matome, yra V.Putino fantazijos, bandoma kurti alternatyvi realybė, kurios iš tikrųjų nėra“.

V.Jurkonis teigė, jog akivaizdus buvo V.Putino bandymas apeiti ir savaip apžaisti klausimą, ką Kryme veikia Rusijos kariuomenė.

V.Putinas atvirai tyčiojasi iš tarptautinių įsipareigojimų

„Atvirai tyčiojamasi iš Vakarų, iš Rusijos įsipareigojimų, tarsi Kremlius gali elgtis kaip nori. Kai sakoma, kad Viktoras Janukovyčius pakvietė Rusijos kariuomenę padėti jiems, tam tikra prasme galima retoriškai paklausti, kas būtų jeigu caro Nikolajaus II palikuonis prašytų JAV padėti jam grąžinti valdžią, kurią jis prarado prieš beveik šimtmetį, kai jo visa šeima buvo išžudyta. Tai yra absurdo teatras, kurį kuria V.Putinas, tuo jis atvirai tyčiojasi iš visų įsipareigojimų ir izoliuoja Rusiją nuo bet kokių susitarimų ir įsipareigojimų iš kitos pusės. Jeigu jam Budapešto memorandumas nieko nereiškia, nieko nereiškia ir  jokie kiti įsipareigojimai. Tai gresia dideliu smūgiu bendrai tarptautinei sistemai“, – teigė V.Jurkonis.

Kas būtų jeigu caro Nikolajaus II palikuonis prašytų JAV padėti jam grąžinti valdžią, kurią jis prarado prieš beveik šimtmetį, kai jo visa šeima buvo išžudyta, – klausė V.Jurkonis.

Jis pabrėžė, kad V.Putinas nieko naujo nepasakė, anot jo, reikia, kad pati Rusija norėtų sėsti prie derybų stalo. „Galbūt apribojus jų dalyvavimą tarptautinėse organizacijose, galbūt bus susmąstyta, kad tam tikros vertybės reikalingos tarptautiniuose santykiuose, o Rusija dėl savo cinizmo gali daug ką prarasti“, – pridūrė jis.

T.Janeliūnas: V.Putinas parodė, kad įtampos mažinti neketina

Politologas Tomas Janeliūnas „LRT Televizijai“ teigė, kad iš Rusijos prezidento V.Putino kalbų matyti, jog jis neketina mažinti įtampos, atvirkščiai – siekia išlaikyti galimybę toliau naudoti karinę jėgą.

„Tai yra labai svarbu, nes paminėti tai, jog Viktoras Janukovyčius neva yra vis dar teisėtas vadovas ir galima naudoti jėgą, jeigu yra gautas prašymas iš V.Janukovyčiaus, visiškai nesuprantamas pretekstas. Maža to, jis kalba, kad dabartinė valdžia yra neteisėta, jis meluoja. Nes ją pripažino visas pasaulis“, – kalbėjo politologas.

V.Putinas aiškina, kad gina Rusijos piliečius nuo kažkokių banditų, tačiau kodėl tam reikia apsupti Ukrainos karines pajėgas, kurios tikrai nevykdė nesankcionuotų veiksmų, žudynių, jis nepasakė, – teigė T.Janeliūnas.

T.Janeliūnas pabrėžė, kad po kelių dienų, kai buvo pasirašytas susitarimas tarp V.Janukovyčiaus ir opozicijos, niekas nežinojo, kur V.Janukovyčius.

„Tai yra situacija, kai šalies vadovas neveiksnus, gal jis negyvas, serga, gal pabėgęs iš šalies. Tuomet Aukščiausioji Rada laikinus įgaliojimus suteikė Rados vadovui“, – priminė jis.

Politologas pabrėžė, kad V.Putinas normaliai nepaaiškino, ką Kryme veikia Rusijos kariuomenė: „V.Putinas aiškina, kad gina Rusijos piliečius nuo kažkokių banditų, tačiau kodėl tam reikia apsupti Ukrainos karines pajėgas, kurios tikrai nevykdė nesankcionuotų veiksmų, žudynių, jis nepasakė“, – pridūrė jis.

Anot politologo, V.Putino aiškinimai, kad nereikia paisyti 1994 metais pasirašyto įsipareigojimo gerbti Ukrainos teritorinį vientisumą, nes nebėra senosios Ukrainos ir kuriasi nauja valstybė, yra paneigiantys tarptautinės teisės principus.

„Jis pakartojo tuos pačius jau minėtus pretekstus, jis neketina mažinti įtampos, taip pat paminimas pretekstas, kada gali būti panaudota karinė jėga ir prieš kitus Ukrainos regionus“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min