Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 19d. 19:00

Politologų prognozė: Darius Valys liks poste

Darius Valys išvyksta iš ligoninės.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Darius Valys išvyksta iš ligoninės.

Politologai įsitikinę: trečiadienio rytą pėsčiųjų perėjoje partrenkęs moterį ir dėl to prezidentei įteikęs atsistatydinimo pareiškimą generalinis prokuroras Darius Valys liks poste. Tiesa, priežastis, kodėl prezidentė nuspręs nepatenkinti generalinio prokuroro prašymo, politologai pateikia skirtingas.

Politologas Lauras Bielinis tikina, kad D.Valio prašymas nebus patenkintas, nes prezidentei būtų per sunku surasti kitą į jo postą tinkamą kandidatą.

„Atstatydinti jį prezidentė galėtų, tačiau jai labai sunku būtų rasti kitą tinkamą kandidatą generalinio prokuroro postui užimti. Nepakeičiamų nėra, bet kiekviena tokia funkcija valstybėje reikalauja žmogaus su tam tikru išsilavinimu, žinojimu, patirtimi. Tuo tarpu atsimenant, kaip kritiškai prezidentė vertina Lietuvos teisėsaugą, tokį „antisisteminį“ žmogų, kuriuo galėtų pasitikėti, jai rasti būtų labai sunku“, – teigė L.Bielinis.

Pasak jo, verta atsiminti ir prezidentės motyvą renkantis D.Valį – tuomet buvo pabrėžiama, kad tai žmogus ne iš Vilniaus, todėl jis nebūsiąs susisaistęs įsipareigojimais su vadinama „prokurorų sistema“.

Todėl L.Bielinis mano, kad prezidentė neskubės patenkinti D.Valio atsistatydinimo ir labai lauks, kad teisėsaugos institucijos prieis prie išvados, kad avarija buvo ne D.Valio kaltė.

Savo ruožtu politologas Vytautas Dumbliauskas 15min.lt teigė, kad neatleisdama D.Valio prezidentė pasielgtų teisingai.

„Nemanau, kad prezidentė turėtų tenkinti jo prašymą atleisti iš pareigų, nes tokia avarija galėjo nutikti kiekvienam. Tai niekaip nesusiję su jo, kaip prokuroro darbu. Nuo šios avarijos D.Valys netapo blogesniu prokuroru. Tai juk ne girtų policininkų atvejis, kai kažkam tikrai būtina prisiimti atsakomybę“, – mano politologas.

Anot jo, skubiai įteiktas atsistatydinimo pareiškimas rodo, kad D.Valys nuoširdžiai gailisi dėl nelaimės.

Tuo tarpu L.Bielinis mano, kad D.Valio parodytas gestas, kai iškart po įvykio jis pareiškė atsistatydinsiąs ir netrukdysiąs teisėsaugai tinkamai įvertinti jo padaryto nusižengimo grąžina į Lietuvos politiką garbingo elgesio taisykles.

„Tai labai pozityvus veiksmas, iš kurio galėtų pasimokyti ir daugelis Seimo narių, pavyzdžiui, Saulius Stoma, Petras Gražulis“, – vardijo politologas.

Generalinį prokurorą, pagal Konstituciją, skiria Prezidentė, Seimo pritarimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min