Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2014 04 26

Popiežiaus paskelbimo šventuoju proga – naujas kryžius

Šį sekmadienį popiežius Jonas Paulius II bus paskelbtas šventuoju. Šia intencija Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, kurioje 1993 metais lankėsi ir meldėsi Popiežius, organizuojama graži šventė. Šia proga pagamintas baltas medinis kryžius, kuris vakar buvo pritvirtintas prie bažnyčios sienos, o sekmadienį po šv. Mišių bus pašventintas. Šventės metu šiauliečiai taip pat galės pasiklausyti koncerto, pažiūrėti tiesioginę transliaciją iš Vatikano.
Prie bažnyčios tvirtinamas kryžius
Prie bažnyčios tvirtinamas kryžius / Vadimo SIMUTKINO nuotr.

Šiauliečiai stebės tikslų laiką

Iniciatyva pagaminti kryžių, skirtą Jono Pauliaus II paskelbimo šventuoju proga, gimė net ne iš bažnyčios, o iš žmonių. Tokia idėja buvo išsakyta daugiau nei prieš metus, - pasakojo M.Malinauskas.

„Iniciatyva pagaminti kryžių, skirtą Jono Pauliaus II paskelbimo šventuoju proga, gimė net ne iš bažnyčios, o iš žmonių. Tokia idėja buvo išsakyta daugiau nei prieš metus“, – „Šiaulių naujienoms“ sakė Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios kunigas jėzuitų vienuolis Mindaugas Malinauskas.

Jis pasakojo, kad medinis kryžius su vario detalėmis buvo pagamintas labai greitai – maždaug per savaitę. „Buvo sumanymas kitokios spalvos kryžių gaminti. Gal tamsesnį, derinti prie langų... Galiausiai buvo nuspręsta, kad bus balta spalva. Ir dabar žiūriu, visai gražiai atrodo. Beje, tie žmonės, kurie gamino kryžių, pasakė, kad saulei šviečiant į kryžių, bus labai gražus spalvų žaismas“, – vakar sakė jis.

„Šitą kryžių, pasakysiu žargoniškai, organizavo šiauliečių fabrikantai ir religininkai. Kitoje pusėje esame parašę, kas prisidėjo prie jo gaminimo. Tiesa, toje kryžiaus pusėje, kuri pritvirtinta prie sienos. Taigi, šių žmonių vardų niekas nematys. Tik Dievas“, – teigė dizaineris Vilius Puronas.

Gintaro Šiupario nuotr./Popiežiaus Jono Pauliaus II skulptūra Šiauliuose
Gintaro Šiupario nuotr./Popiežiaus Jono Pauliaus II skulptūra Šiauliuose

Po kryžiumi turėtų atsirasti ir kita lentelė, tik ši – matoma visiems. „Kiek vėliau apačioje prie kryžiaus pritvirtinsime lentelę, kurioje bus parašyta ne tik data, kada Popiežius iš palaimintojo tapo šventuoju, bet ir tikslus laikas. Net valanda ir minutės. Todėl visi šiauliečiai turi sekti šią informaciją, kad paskui nebūtų iš piršto išlaužti tie skaičiai, – juokėsi V. Puronas. - Skubame nuraminti tuos šiauliečius, kurie sunerimo dėl anksčiau toje pačioje vietoje kabėjusio medinio kryžiaus likimo. Jis artimiausiu metu bus išvežtas į Kryžių kalną.“

Bus rengiama bendra paroda

Kunigas M. Malinauskas pasakojo, kad vien šv. Mišiomis, kurios prasidės 9 valandą, ir kryžiaus palaiminimu šventė neapsiribos. „Po mišių planuojamas koncertas. Labai džiugu, kad patys žmonės siūlosi, nori dalyvauti. Man atrodo, kad tikrai bus labai graži šventė. Jaučiasi, kad yra kažkas anapusinio, nes žmonės nori daryti gera. Net meras prisidėjo ir paspartino popiežiaus Jono Pauliaus tako tvarkymą. Atsiras ir lentelė, ir apdailos. Gal kitas žingsnis bus šiuos aplinkinius namus įregistruoti pagal šio tako pavadinimą“, – mintimis dalijosi jis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Popiežius Jonas Paulius II 1999-aisiais
AFP/„Scanpix“ nuotr./Popiežius Jonas Paulius II 1999-aisiais

Naujojo kryžiaus pagaminimas buvo savotiškas postūmis dar vienai gražiai idėjai. Bažnyčios bendruomenė pasakojo, kad 1993 metais, kai šioje bažnyčioje lankėsi Popiežius, dauguma šiauliečių „spragsėjo“ fotoaparatais, stengdamiesi pagauti ir įamžinti Jono Pauliaus II atvaizdą. Iš šių prisiminimų kilo idėja, kad šiauliečiai, kurie vis dar turi tokias nuotraukas, per kelias savaites atneštų jas į Šv. Ignaco Lojolos bažnyčią. Vėliau bus surengta graži bendra paroda.

Bažnyčios kiemelis – lankytina vieta

Matau čia ateinančią moterį su kūdikiu vežimėlyje. Matyt, rado tokią erdvę, kuri jai lyg šventas parkas, - minėjo kunigas.

Kunigas M.Malinauskas džiaugėsi, kad nuo to laiko, kai bažnyčios kiemelyje atsirado Jono Pauliaus II skulptūra, čia gyvenimas itin suaktyvėjo. „Aš matau tikinčiuosius. Jie ateina, prieina prie skulptūros, pasimeldžia ir tik tada įeina į bažnyčios vidų. Lygiai taip pat jie elgiasi išėję iš pamaldų. Labai gražiai padaryta ta skulptūra, gali atsistoti šalia, žiūrėti į akis, palysti po ranka...

Matau čia ateinančią moterį su kūdikiu vežimėlyje. Matyt, rado tokią erdvę, kuri jai lyg šventas parkas. Ateina prie skulptūros ir mokiniai kartu su mokytojais. Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, per kitas šventes čia yra būriai žmonių. Net turistai čia apsilanko, klausosi pasakojamos istorijos, kurios, tiesa, net pats negirdėjau, bet norėčiau paklausyti.

Mačiau, kai kurie šalia padeda žvakeles. Galiu patikinti, kad tol, kol nebuvo skulptūros, tokio šiauliečių susidomėjimo tikrai nesulaukėme. O dabar šis paminklas yra aktualus ne tik mažai grupelei žmonių, kuri lankosi bažnyčioje, bet juo susidomėjęs visas miestas“, – teigė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Užsisakykite 15min naujienlaiškius