15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2018 08 26

Popiežiaus vizito Lietuvoje metu – nemokama nakvynė maldininkams Kauno mokyklose

Iki popiežiaus vizito liko Lietuvoje likus 26 dienoms į pontifiko aukojamas mišias Kauno Santakoje atvyksiantiems maldininkams siūloma nemokama nakvynė mokyklose. Juos jau pasirengusios priimti 12 ugdymo įstaigų. Tuo metu senamiestyje esančiuose viešbučiuose popiežiaus vizito dienomis nebeliko laisvų vietų.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jablonskio gimnazija – viena iš 12 Kauno mokyklų, sutikusių priimti į popiežiaus Pranciškaus aukojamas mišias Santakoje atvyksiančius piligrimus. Gimnazijos vadovės, apžiūrėjusios nakvynės vietas (aktų, sporto sales), sako čia galės nakvoti iki 180 maldininkų.

„Tai pirmas kartas, kai apgyvendiname tokį kiekį žmonių. Yra viena problema, kad tai – savaitgalis, pastatą saugo saugos tarnybos. Reikia apgalvoti, kur turėtume pajungti signalizaciją ir kas užtikrins saugumą. Tačiau į viską žiūrime labai pozityviai. Žinome, kad dalyvaus savanoriai, kurie padės viską sklandžiai organizuoti“, – mintimis dalinasi Kauno J.Jablonskio gimnazijos direktorė Danguolė Miškinienė.

Mokyklose norintys nakvoti piligrimai gali registruotis internetu. Iki šios dienos užsiregistravo beveik tūkstantis, bet neabejojama, kad skaičiai didės, o jei reikės – dar daugiau Kauno mokyklų maldininkams atvers duris.

„Kaip žinia, norėdami dalyvauti mišiose, į Santaką piligrimai galės patekti iki 8 valandos ryto. Todėl mes kviečiame apsvarstyti galimybę nakvoti Kauno miesto mokyklose, ypač grupes, kurios atvyksta, kad kuo anksčiau galėtų ateiti į Santaką“, – sako Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro vadovė Agnė Grigaitytė.

Atsižvelgiant į žmonių poreikius, mokyklų sporto ir aktų salės bus atviros, dėsto Kauno m. savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Nomeda Prevelienė.

„Visų atvykstančiųjų prašome turėti registracijos bilietus, pasirūpinti savo pačių ir daiktų saugumu, yra nustatytos valandos, kada reikia atvykti ir užsiregistruoti į paskirtą mokyklą“, – supažindina N.Prevelienė.

Senamiestyje esančiuose viešbučiuose popiežiaus vizito dienomis laisvų kambarių jau nėra. Paskutiniai užsakymai priimti liepos mėnesį. Vieną kitą laisvą vietą dar galima rasti toliau nuo centro esančiose apgyvendinimo įstaigose.

„Naktis iš 22-osios dienos į 23-ąją yra pati populiariausia, yra rezervuota absoliučiai viskas. Užsakymų aktyvumas pastebėtas birželį–liepą. Turime lenkų grupę, taip pat kitų mažesnių grupių, bet daugiausiai svečių laukiame iš Lenkijos ir Lietuvos“, – LRT TELEVIZIJAI teigia įmonės „Viešbučių paslaugos“ direktorė Ingrida Gustienė.

Skaičiuojama, kad rugsėjo 23-ąją į Kauną atvyks keli šimtai tūkstančių maldininkų. Norintys nakvoti mokyklose, užsiregistruoti kviečiami iki rugsėjo 1 d. Nakvynė mokyklose bus nemokama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius