Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 23d. 12:45

Popiežiaus vizito statistika: pinigai, dalyviai, savanoriai ir obuoliai jiems

Popiežius Pranciškus atvyko į Apaštališkąją nunciatūrą
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Popiežius Pranciškus Apaštališkojoje nunciatūroje Vilniuje

Popiežius Pranciškus Baltijos šalyse lankėsi rugsėjo 22-25 dienomis. Po mėnesio pagrindinių organizatorių atstovai aptarė vizitą. Kol kas tiksli suma, kiek išleista organizavimui, nėra aiški, Vyriausybė tebeskaičiuoja. Vien į renginius, kur reikėjo registracijos, susirinko apie 160 tūkst. žmonių. Savanorių – apie 1,5 tūkst., o vienas Panevėžio rajono ūkininkas jiems atvežė 300 kg obuolių.

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, apibendrindamas vizitą specialiai surengtoje spaudos konferencijoje, visų pirma paminėjo, kad pradėjo lygiai 30 dienų nuo popiežiaus mišių Kauno Santakoje ir jo buvimo Lietuvoje. Jo teigimu, galima pasidžiaugti, kad vizitas buvo sėkmingas, ką liudija reakcijos tiek Lietuvoje, tiek ir atgarsiai tarptautinėje spaudoje.

Prisiminė ir vaivorykštę Kaune

„Mūsų didelis džiaugsmas tuo, kad Lietuva labai gražiai nuaidėjo tarptautinėje spaudoje, tai parodė mūsų bendrą vienybę. Tas jausmas, kurį turėjome tomis dienomis, kai suėjome kartu – ne tik Bažnyčia, bet ir visi žmonės, kurie išgirdo tą kvietimą, atėjo susitikti su popiežiumi. Man ta dvasia priminė Sąjūdžio dvasią. Vizito metu matėme vaizdų ir girdėjome popiežiaus žodžius.

Iš Bažnyčios pusės tai nėra tik dviejų dienų vizitas, jis tęsiasi, mes ir toliau raginsime tikinčiuosius toliau įsiklausyti į popiežiaus pasakytus žodžius, savo parapijose raginsime toliau gilintis į tas temas, kuriomis popiežius su mumis dalinosi“, – kalbėjo G.Grušas.

Jis paminėjo ir tai, kad būta labai gražių ženklų, nors kai kas ir liko kiek nusivylęs: „Buvo labai gražių ženklų, net ir Dievo parūpintų, kaip vaivorykštė virš Santakos. Buvo labai gražių momentų, kur žmonės kartu, vienas kitam padėjo, kad galėtų pamatyti viską.

Atsiprašome už netikėtumus, Vilniuje popiežius nusprendė du kartus, kai buvo numatyta papamobiliu važiuoti, važiuoti uždara mašina. Tai buvo paties popiežiaus apsisprendimas. Pirmą kartą dėl sveikatos, dėl vėjo. Žinome, kad tai sukėlė nepatogumų žmonėms, buvo nusivylusių, nes norėjo pamatyti popiežių pravažiuojantį papamobiliu. Bet tai nepaneigė fakto, kad popiežiaus atvykimas, vizitas ir saugus išvykimas namo tikrai buvo kompleksiškai labai graži šventė.“

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Spaudos konferencija apie popiežiaus vizitą Lieuvoje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Spaudos konferencija apie popiežiaus vizitą Lieuvoje

Išleistus pinigus skaičiuoja

Arkivyskupas sakė suprantąs, kad visiems įdomu tokio svarbaus ir didelio renginio finansinė pusė.

Jo teigimu, Bažnyčia popiežiaus vizitui finansuoti (programų parengimui ir įgyvendinimui, liturgijai, registracijos sistemai ir savanoriams, viešinimui ir spaudos darbams, svečių priėmimui) išleido daugiau nei 712 tūkst. eurų. Tai buvusios aukos – tiek žmonių, tiek verslo.

Dar apie 850 tūkst. eurų yra numatyta kompensuoti iš Valstybės biudžeto - tai pinigai už scenų įrangą, logistiką, kitokią infrastruktūrą.

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, kalbėdamas apie pinigus, paminėjo, kad prieš vizitą planuota papildomai skirti iki 1,5 mln. eurų. Kol kas dar renkami duomenys, organizacijos kviečiamos teikti dokumentus, informacija tikrinama, ar tikrai tie pinigai buvo skirti būtent popiežiaus vizitui organizuoti.

Mes tikimės, kad šią ar kitą savaitę bus pradėtos lėšos kompensuoti, – teigė A.Stončaitis.

„Teikiamos tos paraiškos, lygiai taip pat teikia ir Katalikų bažnyčia, kai kurios institucijos. Buvo prašyta labai smulkiai pagrįsti, kodėl reikalingos lėšos. Ir po vizito institucijų ataskaitos vertinamos, ar tikrai lėšos buvo panaudotos tiesiogiai susiejant su vizitu, kaip buvo numatyta. Mes tikimės, kad šią ar kitą savaitę bus pradėtos lėšos kompensuoti“, – teigė Vyriausybės kancleris.

Jis taip pat paminėjo, kad 1,4 mln. eurų vizito organizavimui išleido kitos institucijos. Į šią sumą A.Stončaitis įskaičiavo tiek Katalikų bažnyčios išleistus daugiau nei 700 tūkst. eurų, tiek 400 tūkst. eurų, kurie skirti policijos ir kitiems pareigūnams, dirbusiems papildomai, bet tai esą ne papildomos lėšos, o institucijoms skirti asignavimai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Popiežius Katedros aikštėje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Popiežius Katedros aikštėje

Obuoliai savanoriams

Popiežiaus Pranciškaus vizito Generalinis sekretorius kun. Saulius Rumšas teigė po vizito norįs akcentuoti kelis dalykus. Pirmiausia – bendradarbiavimą tarp įvairių institucijų - tiek valstybinių, tiek bažnytinių.

„Gebėjimas surasti bendrus sprendimus, juos priimti, yra pavyzdys, kaip Lietuvoje gebame susitelkti svarbiam įvykiui“, – kalbėjo kun. S.Rumšas.

Jis taip pat paminėjo beveik pusantro tūkstančio savanorių, kurie ne tik vizito metu dirbo, bet ir apie kelis mėnesius prieš tai, prisidėjo ir daugiau pavienių žmonių. S.Rumšas paminėjo ir vieno Panevėžio ūkininko pagalbą – jis visiškai be jokio užmokesčio savanoriams atvežė 300 kilogramų obuolių.

Dar vienas skaičius: Vadovybės apsaugos departamentas gamino akreditacijas tiems, kurie vienu ar kitu būdu prisidėjo prie renginio, tai jų buvo pagaminta iš viso net 5193. Ir tai be policijos bei apsaugos darbuotojų.

Panevėžio ūkininkas visiškai be jokio užmokesčio savanoriams atvežė 300 kilogramų obuolių.

„Norėtųsi taip pat pabrėžti, kad vizitas nesibaigė rugsėjo 23 ar 25 d., kai popiežius išvažiavo. Dabar nuo mūsų priklausys, ar tikrai popiežius atvažiavęs atvežė žinią. Ar tai tik istorija, ar taps gyvenimo tikrove, kai į popiežiaus žodžius bandoma įsiklausyti. Popiežius beveik visose kalbose atkreipė dėmesį į tai, kad reikia atsigręžti į praeitį, kad gebėtume pamatyti, kas sukūrė mūsų identitetą, gebėtume į tai atsiremti, įvertinti situaciją, kad galėtume šiandien priimti sprendimus, kurie reikalingi rytojui“, – kalbėjo S.Rumšas.

Skaičių, iliustruojančių šį vizitą, yra ir daugiau. Tarkim, Vilniuje ir Kaune buvo pastatyta 20 kilometrų tvorelių, išnaudota apie 15 tūkst. litrų degalų elektros generatoriams, akredituoti 397 žurnalistai (175 – iš užsienio).

Į popiežiaus susitikimą su jaunimu atvyko net apie 60 tūkst. asmenų, į šv. Mišias Kaune – per 100 tūkst. Iš viso į susitikimus su popiežiumi Vilniuje ir Kaune atvyko apie 200 tūkst. asmenų.

Lyg su tėvu

Lankydamasis prieš kelias savaites 15min studijoje, Vilniaus arkivyskupas G.Grušas sakė, kad bendraudamas su popiežiumi Pranciškumi jautėsi lyg kalbėtų su Tėvu, dvasios Tėvu, ne su viršininku, nors Šventasis Tėvas yra visos Bažnyčios vadovas.

„Jo žmogiškas jautrumas gal man šį kartą daugiau pasirodė negu bet kada. Kaip jis kreipia dėmesį į žmones, kaip skiria jiems savo laiką, dėmesingumą, atidumą. Tas santykis, kurį jis sugeba užmegzti, net būdamas minioje, su kiekvienu, su kuriuo susitinka, yra įspūdingas. O su juo bendraudamas jautiesi kaip su savo tėvu, dvasios tėvu, ganytoju, o ne viršininku. Nėra to viršininko vaidmens“, – pasakojo Vilniaus arkivyskupas.

Popiežius Pranciškus į Lietuvą atvyko rugsėjo 22 dieną, pradėdamas savo vizitą Baltijos šalyse. Šventasis Tėvas Vilniuje susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite, aplankė Aušros vartus, sustojo prie pal. Kun. Mykolo Sapočkos hospiso, kur laimino sunkiai sergančius ligonius, susitiko su jaunimu Katedros aikštėje. Antrąją vizito dieną pradėjęs šv. Mišiomis Kauno Santakoje, vėliau bendravo su kunigais ir vienuoliais. Grįžęs į Vilniuje Pranciškus meldėsi Vilniaus Geto vietoje, tuomet aplankė Okupacijų ir laisvės kovų muziejų buvusiuose KGB rūmuose.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gazas

Tragedija prie Balėnų visuomenėje sukėlė sąmyšį – reikia amerikietiškos tvarkos?

Gyvenimas

Vyrams brazilišką depiliaciją atliekanti meistrė: apie iškrypėlius, sugriautus mitus ir erekciją

Interviu Mokslas.IT

Dangiškieji akmenys kolekcininkų rankose virsta ir filosofija, ir prabanga

Pasaulis kišenėje

Kodėl Berlynas niekada nebus toks, koks buvo iki karo – ir to net nereikia

Vardai

Popscenos princesė Monique koncertu Vilniuje pristatė po ilgų kūrybinių išgyvenimų gimusį albumą

24sek

Kaip apmaudu: stebint A.Saboniui ir A.Kirilenkai Lietuva neatsilaikė prieš Rusiją

Gyvenimas

Mylimojo smurtą bei vadovo priekabiavimą patyrusi Vilma: „Jaučiausi be kaltės kalta“

Aktualu

Kauno valdžia paaiškino, kodėl mirštančiųjų norus pildančiai įstaigai neskiria patalpų

Tiesiogiai Sportas

Bušido kovos: atšaukta bokso dvikova, T.Pakutinsko minutės triumfas ir pergalingi S.Gaižausko atsispaudimai

Tiesiogiai Sportas

Stebėkite tiesiogiai: „Vytis“ kaunasi su Čempionų lygos laimėtojais

Vardai

Tarp bušido turnyro gerbėjų – ir kovų menus pamilusi Erika Vitulskienė, ir Egidijus Dragūnas

Aktualu

Panevėžyje per reidą įkliuvo išgėręs ir teisių neturintis „Land Rover“ vairuotojas

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Atrasti savo šalies virtuvę (mano šeimos istorija)

Sportas

Penktas bandymas Tautų lygoje: Rumunija – Lietuva

Verslas

Kripto-pagirios kirto technologijų gigantei „Nvidia“ – neapsimoka kasti valiutų

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: ištirpstantys gamtoje namai Pervalkoje

Vardai

Inga Stumbrienė už dalyvavimą grožio konkurse Dominikoje karūnos sulaukė Lietuvoje

Gazas

Naujos gatvės Vilniuje – kol kas tik planuose ir vizijose

Aktualu

Gyvybės langelio Alytaus mieste neliks

Verslas

3 atostogų dienos tarpušvenčiu virs 11 laisvadienių

Naujienos

Maistas

Daržovių ragu ruginėje duonoje

Aktualu

S.Urbanavičius: daugiau duomenų žiniasklaidai – po politinių sprendimų

Aktualu

Šaltiniai: Europos Komisija atmetė Italijos pasiūlytą biudžetą

Aktualu

Panevėžyje susidūrė du BMW: pabrolys rėžėsi į jaunikio visureigį

Aktualu

R.T.Erdoganas: yra pakankamai įrodymų, kad J.Khashoggi žmogžudystė buvo suplanuota

Mokslas.IT

Biblijos muziejus pripažino, kad kai kurie jo Negyvosios jūros rankraščiai yra klastotės

Vardai

Grupės „Garbanotas Bosistas“ nariai tapo drabužių modeliais

Aktualu

Nedavė „populiariausio“ kyšio ligoninėje: papasakojo, kaip su jomis tada elgėsi

Aktualu

J.Boltonas sako Rusijoje aptaręs „pasenusią“ ginklų kontrolės sutartį

Sportas

Grandiozinis FIFA prezidento planas – klubų pasaulio čempionatas

Aktualu

Kalvarijos savivaldybėje vertėsi vilkikas su dujų cisterna

Pasaulis kišenėje

Pasakiška vieta Turkijoje – sūpynės virš debesų

Verslas

Teismas nuteisė „Kauno vandenų“ darbuotojus: skyrė tūkstantines baudas, apribojo teises dirbti

Verslas

Kauno automobilių turgaus teritorijoje iškils „Depo“ parduotuvė

Daugiau nei 12 tūkstančių Lenkijos savanorių mokosi ginti savo šalį

Kaip, Jūsų nuomone, jaučiasi gydytojas, kai norite papildomai atsidėkoti už darbą, už kurį jis gauna algą?

Gyvenimas

Romanai darbe: žmonės kompensuoja tai, ko neturi asmeniniame gyvenime

Aktualu

Elektrėnų policija su dviem maišeliais kanapių sulaikytą vyrą bandys įkišti už grotų

Gazas

„Volkswagen“ Baltijos šalyse pirmą kartą pristatys koncepcinį „ID.Buzz“ automobilį

Aktualu

Seimo opozicija sieks, kad S.Skvernelio garso įrašo istoriją tirtų Nacionalinio saugumo komitetas

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min