Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 19d. 13:19 , Atnaujinta: 2020 vasario 19d. 15:54

Popiežius Pranciškus Kauno arkivyskupu paskyrė Kęstutį Kėvalą

Kęstutis Kėvalas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kęstutis Kėvalas

2020 metų vasario 19 dieną popiežiaus Pranciškaus potvarkiu Kauno arkivyskupu metropolitu paskirtas Kęstutis Kėvalas, praneša vaticannews.va. Jis iki šiol buvo Telšių vyskupas ordinaras.

„Milžiniška atsakomybė bei pasitikėjimas“

„Prioritetas yra tęsti pradėtus darbus, didelis iššūkis yra šeimų, jaunimo sielovada ir, aišku, bandyti prakalbinti tą visuomenės dalį, kuri į Bažnyčią ir į jos misiją žiūri atsargiai“, – BNS sakė K.Kėvalas.

„Jaunas žmogus turi dideles ambicijas gyvenime, bet kaip jam perduoti tūkstantmečių išmintį, kad nepadarytų savo gyvenimo eksperimentų lauku ir perduoti geriausią žmonijos išminties paketą. Čia yra didelis iššūkis, nes, pirmiausia, reikia kalbėti jaunimo kalba, jiems suprantama kalba“, – teigė arkivyskupas.

Tai reiškia atsakomybę ir pasitikėjimą, nes pats žmogus tokių pareigų nesirinktum. Aišku, kad popiežius patiki silpniems žmogaus pečiams dideles ir labai atsakingas pareigas.

Jis sako, kad naujos pareigos jam buvo gan netikėtos, kartu tai – ir milžiniška atsakomybė bei pasitikėjimas.

„Tai reiškia didžiulę atsakomybę ir didelį pasitikėjimą, nes pats žmogus tokių pareigų nesirinktum. Aišku, kad popiežius patiki silpniems žmogaus pečiams dideles ir labai atsakingas pareigas“, – tvirtino naujasis arkivyskupas.

„Kauno arkivyskupija yra strategiškai labai rimta Bažnyčios sudedamoji dalis Lietuvoje, tai reiškia, kad ir atsakomybė didesnė negu buvusi anksčiau Telšių vyskupijoje, kur teko būti vyskupu“, – kalbėjo jis.

Iki šiol K.Kėvalas ėjo Telšių vyskupo pareigas, į kurias buvo paskirtas 2017 metais. Anksčiau Kauno arkivyskupo pareigas beveik ketverius metus ėjęs Lionginas Virbalas iš jų atsistatydino pernai kovą. L.Virbalas tuomet pranešė, kad sprendimą lėmė sveikatos problemos.

Pasak K.Kėvalo, jam svarbūs tiek L.Virbalo, tiek kardinolo Sigito Tamkevičiaus patarimai.

„Mes visi esame šalia, tai vis aplankau, ir arkivyskupai buvę labai draugiški, labai atviri padėti. Tai man didelė paguoda ir pagalba, nes tikrai vieno žmogaus pečiams toks paskyrimas yra per didelis, tikrai sunkiai protu suvokiama atsakomybė“, – sakė K.Kėvalas.

Juozo Kamensko (Kauno arkivyskupijos) nuotr./Vyskupas Kęstutis Kėvalas
Juozo Kamensko (Kauno arkivyskupijos) nuotr./Vyskupas Kęstutis Kėvalas

„Jų patarimai yra brangiausias šito darbo aspektas, kadangi yra patirtis. Jų kunigų, vyskupijos problemų pažinimas yra kur kas gilesnis ir platesnis negu mano“, – pasakojo jis.

Vaticannews.va pateikė K.Kėvalo biografiją

Kauno arkivyskupas metropolitas K.Kėvalas gimė Kaune 1972 m. vasario 17 d. Baigęs vidurinę mokyklą nuo 1990 m. iki 1992 m. studijavo Kauno technologijos universitete, Radioelektronikos fakultete. 1993 m. įstojo į Kauno kunigų seminariją, kur studijavo filosofiją ir teologiją iki 1997 m. Tais pačiais metais studijas tęsė Šv.Marijos seminarijoje Baltimorėje, JAV, kur įgijo Teologijos licencijato laipsnį ir 2000 m. birželio 29 d. buvo įšventintas kunigu Kauno arkivyskupijai.

Dirbo Kauno arkivyskupijos Kunigų Seminarijos Propedeutinio kurso Vadovu ir arkivyskupijos jaunimo pastoracijos Kapelionu. Nuo 2002 metų dėstė moralinę teologiją Kauno Vytauto Didžiojo universitete, Teologijos fakultete. 2008 m. sausio 18 d. tame pačiame universitete įgijo teologijos daktaro laipsnį.

Nuo 2005 m. birželio mėn. iki 2006 m. rugpjūčio mėn. buvo Kauno kunigų seminarijos Dvasios Tėvu. Po to metams išvyko studijuoti į JAV. 2007 m. grįžęs į arkivyskupiją vykdė pastoracinę tarnystę Kauno katedroje ir ėjo Konfesarijaus pareigas Kunigų seminarijoje. 2010 m. vasario 8 d. buvo paskirtas Lietuvos Marijos radijo Programų Direktoriumi.

Kauno vyskupu augziliaru buvo paskirtas 2012 m. rugsėjo 27 d., o konsekruotas tų pačių metų lapkričio 24 d.

Popiežius Pranciškus vysk. K.Kėvalą paskyrė Telšių vyskupijos koadiutoriumi balandžio 20 dieną. Rugsėjo 18 dieną, priėmęs vyskupo Jono Borutos SJ prašymą jį atleisti iš pastoracinių pareigų, patvirtino vyskupą koadiutorių Kęstutį Kėvalą Telšių vyskupijos ordinaru.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min