Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 16d. 14:07

Populiariausi egzaminai tarp kalinių – lietuvių kalba, istorija ir geografija

Kalinių perkėlimas Pravieniškių pataisos namuose
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Kalėjime

Pastaraisiais metais kaliniai daugiausia renkasi mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros bei valstybinius istorijos ir geografijos egzaminus, rodo BNS pateikta Švietimo ministerijos statistika.

Šiemet įkalinimo įstaigose egzaminus užsiregistravo laikyti 451 žmogus. Pernai tokių buvo 362, užpernai – 399.

Tarp kalinių, kurie laiko egzaminus, daugiausia – mokyklos nebaigusių asmenų – šiemet jų 397, taip pat yra 52 buvę mokiniai, kurie negavo atestato, nes neišlaikė dviejų būtinų egzaminų, bei 2 eksternai.

Anot statistikos, pernai kandidatai vidutiniškai buvo pasirinkę laikyti po 3 egzaminus, tačiau beveik į ketvirtadalį jų kandidatai neatvyko.

„To priežastys gali būti įvairios – nebaigė mokslo metų, turėjo neigiamus metinius mokomojo dalyko įvertinimus, priėmė sprendimą nedalyvauti egzamine“, – teigia ministerija.

Pavyzdžiui, istorijos valstybinį egzaminą buvo pasirinkę 84 kaliniai, tačiau į egzaminą 40 neatvyko. Iš likusiųjų devyni egzamino neišlaikė, kiti vidutiniškai gavo 31 balą, maksimalus įvertinimas buvo 79 balai.

Geografijos valstybinį egzaminą registravosi laikyti 73 kaliniai, neatvyko – 31, o iš atvykusiųjų egzamino neišlaikė penki kaliniai. Vidutiniškai iš šio egzamino kaliniai gavo 32 balus, o maksimalus įvertinimas siekė 76 balus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min