Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 13d. 15:53

Potvynio zonos gyventojams – tik viena amfibija

Ledo kelias tarp Šilutės ir Rusnės
15min.lt skaitytojo Nojaus nuotr. / Ledo kelias tarp Šilutės ir Rusnės

Šį pavasarį potvynio grėsmės zonoje atsidūrusius pamario gyventojus gelbėtų tik viena amfibija. Vienai transporto priemonei sugedus, Šilutės ir Pagėgių zonai palikta viena amfibija, - praneša portalas zinios1.lt

Šiemet potvynio pamarys neišvengs. Kol kas galima prognozuoti, kad jis užklups kovo mėnesio pradžioje ar viduryje. Viskas priklausys, kaip teigia Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vadovas Romualdas Renčeliauskas, nuo oro sąlygų. Džiugina tai, kad šiuo metu iš dangaus nepasirodo krituliai, o naktimis paspaudžia lengvas šaltukas, kuris sutraukia per dieną ištirpusius vandenis.

Pasak karių, reikia susitaikyti, kad šiemet pagalba civiliams gyventojams ir institucijoms potvynių metu bus teikiama ribotai. Pagrindinė priežastis – sugedęs plaukiojantis transporteris PTS-M (amfibija). Iš viso Pagėgių ir Šilutės savivaldybes šiais metais aptarnaus tik vienas toks plaukiojantis transporteris, kai tuo tarpu pernai jų buvo du.

Kariškiai teigė, kad jie jau buvo susitikę su Pagėgių savivaldybės atstovais ir vedė derybas, kur ir kada pristatyti amfibiją, prasidėjus potvyniui. Taip pat tarėsi, kaip padaryti geriau, kad vienas veikiantis plaukiojantis transporteris galėtų tuo pačiu pasitarnauti ir Šilutės krašto žmonėms – apsemiamame kelio ruože Šilutė-Rusnė.

Anot svečių, pagėgiškiai siūlė amfibiją atvežti pas juos, nes šioje savivaldybėje potvynis prasideda anksčiau.

Šiuo metu vienintelė karinė amfibija, su kuria potvynio metu teikiama žmonėms pagalba, yra laikoma Kairių poligone.

Pasak R. Renčeliausko, be jokių abejonių ir diskusijų tokia amfibija turi būti pirmiausia atvežta į Šilutės savivaldybę, nes čia potvynis prasidės vis dėlto greičiau, o ir grėsmė iškyla dideliam žmonių skaičiui. Pagėgių savivaldybėje kariškiai su plaukiojančiu transporteriu aptarnauja pavienėse sodybose gyvenančius žmones, o Rusnės saloje potvynis atskirs per 2 000 žmonių.

„Kai vandens riba ant apsemiamo kelio ruožo pasieks 80 cm, mes negalėsime nei kelti automobilių, nei žmonių. Ką tuomet mums reikės daryti? Samdyti oro sraigtasparnius ir tokiu būdu gyventojams perduoti maistą bei būtiniausias priemones?“ – klausė R. Renčeliauskas.

Kaip teigė Šilutės PGT viršininkas R. Mačijauskas, esant ledonešiui turima ratinė amfibija negali būti naudojama, nes nėra pritaikyta atlaikyti ledus, purviną, drumzliną vandenį. Tad mūsų kraštui neišvengiamai reikia kariškių valdomos plaukiojančios amfibijos PTS-M.

Kaip vėliau paaiškėjo, norint dislokuoti 17 tonų sveriančią amfibiją į kitą vietą, procesas užtruktų net keletą dienų. Vargu, ar skęstantis žmogus tiek išlauktų. Be to, kariškiai kol kas neturi ir tinkamo tralo, ant kurio būtų galima laikyti plaukiojantį transporterį.

Galiausiai, jei amfibiją bus nuspręsta atgabenti į Šilutės savivaldybę, ji bus dislokuojama Vileikių užkardoje, o potvynio metu – pas verslininką P. Stungurį turimoje įmonėje.

Žinios1.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min