Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Potvynis pamaryje: keli kaimai atkirsti nuo pasaulio, susisiekimas – itin sudėtingas (atnaujinta 12.35 val., nuotraukos)

Pamaryje – apsemti keliai
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Pamaryje – apsemti keliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Šilutės rajone apsemtame kelyje vandens gylis buvo apie 45 centimetrai, visiškai atkirsti nuo pasaulio du kaimai.

Kaip praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija, pirmadienį Šilutės rajono kelyje Šilutė–Rusnė, 6,6 km, dėl apsemto kelio ruožo vis dar apribotas eismas. Bendras apsemto ruožo ilgis – 430 m, vandens gylis siekia apie 45 centimetrus, lengvieji automobiliai keliami specialia technika.

Taip pat apsemti ir neišvažiuojami dešimties rajoninių kelių ruožai, iš viso – 10,05 km, vandens gylis – nuo 10 iki 40 cm. Pagėgių savivaldybėje apsemti ir yra neišvažiuojami šešių rajoninių kelių ruožai.  Iš viso – 10,1 km. Vandens gylis siekia 30–90 cm.

Nors vandens lygis kai kur jau pradėjo slūgti, pavyzdžiui, Panemunėje per parą krito 12 centimetrų, vandens lygis Nemune ties Rusne pakilo. Baiminamasi, kad kalyje Šilutė–Rusnė vandens gylis artimiausiomis dienomis gali siekti jau 50 centimetrų.

Pasieniečiai, negalėdami patruliuoti palei Nemuną, savo postus išdėstė potvynio išorinėje riboje.

Vietos gyventojai teigia, kad šiuo metu užlietais keliais susisiekti itin sudėtinga, nes kelio paviršius virto ledo koše, kuria sudėtinga ne tik važiuoti, bet ir eiti. Tad nemažai žmonių liko įkalinti savo sodybose.

Taip pat skelbiama, kad atkirsti nuo pasaulio yra Kucų kaimas Pagėgių savivaldybėje bei Sausgalvių kaimas Šilutės rajone.

Iš Kucų kaimo pirmadienį vaikai į mokyklą buvo vežami specialia technika, iš pradžių netgi manyta, kad tam prireiks sraigtasparnio. 

Atnaujinta 12.35 val. Pagėgių savivaldybėje buvo surengtas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kurio metu nuspręsta kreiptis pagalbos į Kauno kariškius.

Kariškių pagalbos prireikė dėl to, kad Kucų kaimas tapo visiškai atkirstas, jo nebeįmanoma pasiekti jokia turima specialiąja technika ir įvykus nelaimei tektų pasikliauti tik aviacija.

Panaši situacija ir Nausėdų kaime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min