Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Potvynis pamaryje: Minija ties Priekule tampa grėsminga

Vakarų Lietuvoje vanduo kyla
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Vanduo semia vis didesnius plotus
Šaltinis: 15min
0
A A

Vanduo upėse vienur kyla, kitur slūgsta – tokia situacija su potvyniu pamaryje. Grėsmingiausia situacija yra Minijoje ties Priekulės miesteliu, čia trūksta vos 8 cm, kad upė išsilietų. Kai kuriose Šilutės rajono vietose vanduo jau pasiekė gyventojų sodybas.

„Situacija sudėtinga ties Priekule, vanduo pakilo 14 cm ir siekia 552 cm. Stichinė riba – 560 cm. Situacija šitoje vietoje kelia didžiausią nerimą. Minija yra didelė problema“, – pasakojo Šilutės rajono Civilinės saugos tarnybos vadovas Romualdas Renčeliauskas. Ties Priekule yra apsemtas apie 120 m ilgio kelio ruožas, vanduo siekia 17 cm, kol kas automobiliai ruožą dar gali įveikti.

Apie 200 metrų kelio ruožas yra apsemtas ir kelyje Kartena – Kūlupėnai – Salantai. Vandens lygis – 10 cm.

Anot Šilutės rajono Civilinės saugos tarnybos vadovo, ties Kartena vanduo per parą nuslūgo 4 cm ir siekia 489 cm. Kritinė riba – 520 cm. Ties Lankupiais upės lygis pakilo 21 cm, siekia 770 cm, tačiau nerimo kol kas nėra, mat iki kritinės ribos dar daugiau kaip pusmetris.

Nemuno upės lygis ties Rusne per parą nukrito 2 cm, ties Panemune pakilo 6 cm, tačiau situacija nėra gąsdinanti. 

Pernai tokiu metu apie potvynį nė nebuvo girdima, jau spaudė šaltukas ir buvo apstu sniego. Anot R. Renčeliausko, šiuo metu upėse vanduo kyla dėl lietingo ir vėjuoto oro, kuris neleidžia upėms ramiai ištekėti.

Vanduo artėja ir prie gyventojų sodybų, tačiau kol kas pagalbos niekam neprireikė.

Šilutės rajono gyventojas Rolandas „15min.lt“ pasakojo, kad jau išsiliejo Tenenys ir apsėmė vieną klaipėdiečiams priklausančią sodybą. Upės vanduo apsėmė ir namą. „Čia yra pastatytas pylimas, saugantis netoliese esantį durpyną, kol pylimo nebuvo, Tenenys grėsmės sodybai nekėlė“, – pasakojo Rolandas. Važinėdamas po Šilutės rajoną jis pastebėjo daug grėsmingų potvynio ženklų – jau apsemtas Priekulės poilsio parkas, stadionas, kai kuriose vietose matyti, kad vanduo veržiasi per pylimus, vadinasi, upėse jau pasiektas kritinis vandens lygis.

„Vietos gyventojai turėtų sunerimti ir ruoštis, pylimai nėra tokie tvirti, kaip pavasarį, dar esant įšalui po žiemos. Dabar juos plauna vanduo, graužikai parausia, tad visko gali nutikti“, – teigė gyventojas.

R.Juakytės nuotr./Iasiliejusi Minija
R.Juškytės nuotr./Išsiliejusi Minija
R.Juakytės nuotr./Iasiliejusi Minija
R.Juškytės nuotr./Išsiliejusi Minija

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min