Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Potvynius Vilniaus valdžia tik stebi

Šeštadienio potvynis Vilniuje
15min.lt skaitytojo Sergejaus nuotr. / Po smarkių liūčių upėmis virstančios gatvės tapo Vilniaus kasdienybe.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilnių prausiančios liūtys neretai užlieja gatves, paversdamos jas sunkiai išvažiuojamais ežerais. Sostinės savivaldybės valdininkai teigia turintys idėjų, kaip situaciją taisyti, tačiau šį sezoną su potvyniais vairuotojams dar teks kovoti patiems.

Įvairiose Vilniaus gatvėse yra vietų, kurios po stipresnių liūčių tampa sunkiai pravažiuojamos. Potvynius stebintys Vilniaus valdininkai tik skėsčioja rankomis – esą miestas auga, o lietaus nuotekų sistemos vis dar tos pačios, kokios buvo pastatytos prieš kelis dešimtmečius.

Vilniaus vicemeras, laikinai pavaduojantis merą, Romas Adomavičius teigė matąs gana paprastą išeitį, kaip gelbėti miestą nuo potvynių. Esą tereikia nutiesti naują lietaus nuotekų tinklą. „Šiuo metu yra pradėtas rengti lietaus nuotekų specialusis planas, kuriame bus viskas paskaičiuota – kokių tinklų reikia, atsižvelgiant į pasikeitusį miesto užstatymą. Miestas gerokai išsiplėtė ir surenkamo vandens srautai žymiai padidėjo, o vandens nuotekų tinklų diametrai nepasikeitė. Maža to, jie dėvisi, todėl pasitaiko įvairių gedimų“, – aiškino R.Adomavičius.

Šiuo metu, anot vicemero, stebima situacija ir tik turint tam tikras išvadas bus ieškoma reikalingų investicijų į lietaus nuotekų tinklų atnaujinimą. „Tikimės netrukus turėti atsakymus į visus klausimus. Tada bus paskaičiuota, kiek toks projektas galėtų kainuoti“, – teigė mero pavaduotojas.

Kokia ta suma galėtų būti, R.Adomavičius teigė nenorintis fantazuoti. Sąmata esą priklausys nuo daugelio dalykų. Sistemą ketinta atnaujinti statant Nacionalinį stadioną ant Šeškinės kalno, tačiau šios statybos beviltiškai įstrigo.

Labiausiai lietaus nuotekų tinklus reikia pertvarkyti Ukmergės, Geležinio Vilko ir dar keliose gatvėse. „Tai būtina padaryti kuo greičiau, tačiau šį sezoną jau nieko nesuspėsime. Dabar galime tik įdėmiai sekti turimų tinklų būklę, operatyviai valyti tas vietas, į kurias prinešama smėlio ar dumblo. O užklupus ekstremaliai situacijai – kuo greičiau sutvarkyti pasekmes“, – kalbėjo R.Adomavičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min