Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 27d. 13:00 , atnaujinta: 2016 spalio 27d. 14:51

Ramūnas Karbauskis konservatorių iki kitos savaitės nelauks: „Darysime savo sprendimus“

Ramūnas Karbauskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams nutarus nukelti prezidiumo posėdį ir kitai savaitei atidedant sprendimą dėl koalicijos, valstiečiai darys savo sprendimus ir nepasiduos konservatorių šantažui derėtis tik su jais.

„Mes darysime savo sprendimus. Jų elgesys, mūsų nuomone, panašus į nenorą, ieškojimą priežasties, dėl ko koalicijos nesudaryti ir atidėjimai sprendimų yra to seka. Mes po socialdemokratų atsakymo penktadienį, darysime savo sprendimus ir apie juos pranešime“, – 15min ketvirtadienį sakė R.Karbauskis.

Pasak jo, jei socialdemokratai penktadienį nutars pradėti derybas dėl koalicijos, jos ir bus pradėtos.

„Šitoj vietoj, kad mes nepradėsime derybų su socialdemokratais, nes kažkas nenori, kad mes kažką pradėtume, to nebus. Mes pradėsime derybas su tais, kurie bus pasiruošę jas pradėti. Tą galiu pasakyti aiškiai ir kitaip nebus. Mes tos sąlygos, kad jeigu jūs pradėsite su socialdemokratais, tai su mumis niekada nesusitarsite, mes jos nepriimame kaip sąlygos. Laiko buvo pakankamai. Retorika yra tokia, kad akivaizdžiai nenorima“, – sakė R.Karbauskis.

P.Urbšys nesupranta, ko nori G.Landsbergis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos konsultacijų dėl koalicijos grupei vadovaujantis nepartinis Povilas Urbšys sako nesuprantantis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio teiginių neva valstiečiai-žalieji dar turi pateikti konservatoriams kažkokius atsakymus. Pasak P.Urbšio, tai konservatoriai turi nuspręsti: eis derėtis dėl koalicijos ar jau traukiasi į opoziciją.

„Konsultacinė pasiutpolkė. Cituoju vyriausiąjį derybininką Povilą Urbšį: …„konservatorių reikalavimai bus vertinami ir apie sprendimus bus informuojama…“ Informuojama nebuvo. Panašu, kad ir nebebus“, – ketvirtadienį socialiniame tinkle „Facebook“ parašė G.Landsbergis.

Aš nesuprantu, ką mes dar galime padaryti. Mes kamuolį pasiuntėme į jų aikštę. Jie nori dar antro ženklo? – klausia P.Urbšys.

P.Urbšiui tokie pareiškimai jau kelia juoką. Anot jo, tai konservatoriai dabar turi nutarti, ar pradėti rimtai derėtis dėl koalicijos, ar likti opozicijoje. P.Urbšys sako, kad valstiečiai-žalieji kategoriškai neatmetė nė vieno konservatorių reikalavimo, tačiau du iš jų jau išspręsti paties gyvenimo. Su socialdemokratais į vieną koaliciją Tėvynės sąjunga nebus traukiama, nes to nenori niekas, išskyrus „valstiečius“. Liberalų sąjūdis pats pranešė jokiu būdu nesiderėsiantis dėl koalicijos su „valstiečiais“, todėl per prievartą koalicijon irgi nebus stumiamas.

Taigi liko tik viena konservatorių sąlyga – Valstybės saugumo departamento (VSD) patikra tiems, kurie ketina pasirašyti koalicijos sutartį. Ir jai, pasak P.Urbšio, nėra kategoriškai prieštaraujama.

„Dėl tos patikros mes problemų nedarome. Bus tik viena problema, kuri man asmeniškai kliūva, tai teisinė pusė. Nes įstatymas nenumato tokio tikrinimo. Negali pažymų išdavinėti tarnybos apie tai, kas nereglamentuota. Nebent ta sukurpta pažyma jau yra ir ruošiamas pretekstas, kaip tą iškeptą pažymą paviešinti“, – kalbėjo P.Urbšys.

Dėl pažymų ketvirtadienį pasisakė ir šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Naujienų agentūra BNS pranešė, kad ji tokį konservatorių siūlymą vertina skeptiškai.

„Pirmiausia yra Lietuvoje numatyti įstatymai, kokioms pareigybėms taikomi patikrinimai, ir aš laikysiuosi įstatymų“, – teigė D.Grybauskaitė.

Pasak konsultacinės grupės vadovo, dabar sprendimą, ar kalbėti toliau, turi priimti konservatoriai.

„Aš nesuprantu, ką mes dar galime padaryti. Mes kamuolį pasiuntėme į jų aikštę. Jie nori dar antro ženklo? Aš nesuprantu. Jei bent žinotume dėl ko. Nejaugi mes turime iš naujo klausti, ar jie dar su liberalais, ar jau nebe, kai liberalai patys pasakė, kad neis. Ar nebus juokinga?“ – kartojo P.Urbšys.

Jis pažymi, kad konsultacinė grupė, susitikusi su konservatoriais, išgirdo vien tai, dėl ko partijos negalės susitarti, todėl jau tada kilę įtarimų, kad sprendimas likti opozicijoje priimtas be jokių pokalbių.

„Pokalbio metu buvo ryškinami ne sąlyčio taškai, o skirtumai. Pavyzdžiui, kodėl mes esame už valstybinį banką, už tai, kad valstybė turėtų pardavinėti alkoholį, vaistus. Mūsų pozicija buvo tokia, kad pirminiuose pokalbiuose reikia kalbėti apie tai, kas vienija, o ne skiria. Jeigu yra kitų būdų, kuris išspręs problemą be valstybinio vaistinių tinklo, tai kodėl gi ne? Čia yra diskusijos. Su socialdemokratais mes jautėme, kad jie linkę ieškoti sąlyčio taškų ir kalbėtis apie tai, kas dera. O konservatoriai vis badė: „čia ne, čia ne, čia ne“, o paskui konstatuojama, kad skirtumų turime daugiau nei bendrumo“, – pasakojo P.Urbšys.

Konservatoriai neposėdžiaus

Penktadienį turėjo vykti ir konservatorių, ir socialdemokratų prezidiumų posėdžiai dėl koalicijos sudarymo su valstiečiais-žaliaisiais.

Tačiau Tėvynės sąjungos pirmininkas Gabrielius Landsbergis trečiadienį nutarė prezidiumo posėdį atšaukti.

Tėvynės sąjungos vykdomoji sekretorė Monika Navickienė 15min patvirtino, kad posėdžio nebus, nes dauguma prezidiumo narių esą negali dalyvauti.

„Nebus, žinokite. Atšaukėme, nes daug kas negali dalyvauti“, – teigė ji.

Pasak M.Navickienės, prezidiumo posėdis greičiausiai vyks tik kitą trečiadienį arba ketvirtadienį. Dėl tikslaus laiko bus nuspręsta pirmadienį.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis šią savaitę yra sakęs, kad konservatorių ir socialdemokratų sprendimo dėl jungimosi į koaliciją lauks tik iki penktadienio.

LVŽS per Seimo rinkimus užsitikrino 56 parlamentarų mandatus iš 141, konservatoriai Seimo rinkimuose iškovojo 31 mandatą, socialdemokratai – 17 mandatų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min