TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Požeminės aikštelės konkurse – tik vienas kandidatas

Vaikų piešinių akcija
Eriko Ovčarenkos/ dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Požeminę aikštelę ketinama įrengti po Vienybės aikšte.
Šaltinis: 15min
0
A A

Įrengti požeminę aikštelę Kaune, Vienybės aikštėje, pretenduoja tik viena bendrovė.

Antradienį Kauno miesto savivaldybės komisija koncesijos procedūroms atlikti atplėšė vokus su įmonių paraiškomis požeminės automobilių stovėjimo aikštelės Vienybės aikštėje projektavimo, statybos darbų ir naudojimo bei valdymo koncesijos suteikimo konkursui. Paaiškėjo, kad, nors konkurso dokumentus įsigijo 12 bendrovių, pasiūlymą pateikė tik viena.

Pasak Savivaldybės Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjo pavaduotojo Antano Mockaus, konkurso dokumentais verslininkai labai aktyviai domėjosi. Paskutinė įmonė medžiagą pasiėmė rugsėjo 16 dieną. Todėl valdininkus nustebino, jog pasiūlymą pateikė tik viena bendrovė.

Iš pradžių buvo planuota vokus atplėšti liepos 21 dieną, tačiau gavus įmonių raštiškus prašymus, pasiūlymų pateikimo terminas buvo pratęstas dviem mėnesiams, t.y. iki rugsėjo 21 dienos.

„Įmonės iš tiesų domėjosi konkursu, tačiau daugumai pritrūko laiko užbaigti derybų su komerciniais bankais procesus. Todėl terminas ir buvo pratęstas dviem mėnesiais“, – teigė A.Mockus.

Atbaidė kaina?

Pasak jo, sunkiausia bendrovėms buvo dėl to, kad reikėjo pačioms pasirūpinti šio brangaus objekto finansavimu.

„Preliminariai skaičiuojant objektas galėtų kainuoti apie 60-70 milijonų litų, tačiau šiuo metu statybininkai labai mažina darbų kainas, todėl neatplėšę vokų su pasiūlymais objekto kainos negalime prognozuoti. Koncesininkas turės savo lėšomis suprojektuoti ir pastatyti požeminę saugyklą bei sutvarkyti Vienybės aikštę. Projektavimo darbai galės užtrukti 8 mėnesius, statyba – 2 metus“, – sakė A.Mockus.

Planuojama, kad požeminė aikštelė bus dviejų aukštų, o joje tilps nemažiau nei 750 transporto priemonių. Ją ketinama įrengti 2 ha žemės sklype. Aikštelė priklausytų Kauno miesto savivaldybei nuosavybės teise, tačiau būtų perduota koncesininkui eksploatuoti iki 25 metų trukmės koncesijos sutarties galiojimo pabaigos. Koncesininkas rinktų mokestį iš automobilių savininkų,  galėtų sudaryti ilgalaikes stovėjimo vietų nuomos sutartis, pagal kurias automobilių saugykloje esančios automobilių stovėjimo vietos (ne daugiau kaip 50 proc.) būtų išnuomotos konkretiems juridiniams ar fiziniams asmenims.

Koncesininkui savivaldybė mokėtų sutartą koncesijos mokestį. Jam dar turės pritarti Kauno miesto savivaldybės taryba.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min