Dabar populiaru
Publikuota: 2008 spalio 2d. 16:18

Pradeda dirbti pirmasis Lietuvos ambasadorius Australijai

D.Kamaitis
URM nuotr. / D.Kamaitis

Lietuvos ambasadorius Dainius Kamaitis ketvirtadienį Kanberoje, Vyriausybės rūmuose, įteikė skiriamuosius raštus Australijos Generalinei Gubernatorei Quentin Bryce, teigiama Užsienio reikalų ministerijos išplatintame pranešime.

Pokalbio su Australijos generaline gubernatore metu buvo aptarti dvišaliai santykiai, glaudesnio kultūrinio bendradarbiavimo ir jaunimo mainų perspektyvos.

Dvišalės Lietuvos ir Australijos prekybos apyvarta 2007 metais buvo 20,82 mln. Lt. Lietuvos eksportuojamų prekių sąraše vyravo medžio anglis, o beveik pusę importo iš Australijos sudarė vilna.

Skiriamųjų raštų įteikimo išvakarėse D.Kamaitis susitiko su Kanberos lietuvių bendruomenės, vadovaujamos Jono Mockūno, nariais. Sidnėjaus lietuvių klube „Dainava“ spalio 3 dieną bus rengiamas dar vienas susitikimas su šio miesto lietuvių bendruomene.

Tokijuje reziduojantis ambasadorius D.Kamaitis – pirmasis Australijai akredituotas ambasadorius. Šioje šalyje veikia ir Lietuvos garbės generalinio konsulo vadovaujamas konsulatas Melburne.

Australijos ambasadorius Lietuvai reziduoja Stokholme, o Vilniuje veikia Australijos garbės konsulo vadovaujamas konsulatas.

Lietuva ir Australija diplomatinius santykius užmezgė 1991 metų lapkričio 6 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:14
00:57
01:32

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min