Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pradedama nagrinėti byla dėl Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatos konstitucingumo

Konstitucinis Teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Konstitucinis Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 12 d. Konstitucinis Teismas pradėjo nagrinėti bylą dėl Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 2 punkte (2002 m. liepos 2 d., 2008 m. gruodžio 23 d. redakcijos) įtvirtinto teisinio reguliavimo, pagal kurį nebuvo nustatyta, jog tėvystės pašalpos priskiriamos prie apmokestinamųjų pajamų, kaip ir motinystės, motinystės (tėvystės) pašalpos, konstitucingumo.

Pareiškėjo – Vilniaus apygardos administracinio teismo teigimu, pagal ginčijamą Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatą apmokestinamosios pajamos yra ligos, motinystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos, o tėvystės pašalpa nebuvo priskirta prie apmokestinamųjų pajamų.

Pagal šį teisinį reguliavimą asmenys, kurių padėtis iš esmės yra panaši (gaunantys motinystės, motinystės (tėvystės) ir tėvystės pašalpas), įstatymų leidėjo nebuvo traktuojami vienodai.

Todėl pareiškėjas mano, jog tokiu teisiniu reguliavimu tiek, kiek nebuvo nustatyta, kad tėvystės pašalpa priskiriama prie neapmokestinamųjų pajamų išimčių, buvo pažeidžiamas Konstitucijos 29 straipsnio 1 dalyje įtvirtintas asmenų lygiateisiškumo principas, taip pat konstitucinis teisinės valstybės principas.

Pareiškėjas – Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinėjo administracinę bylą pagal skundą dėl įpareigojimo atsakovei Valstybinei mokesčių inspekcijai perskaičiuoti pateiktą asmens 2007 m. metinę pajamų mokesčio deklaraciją, priskiriant tėvystės pašalpą prie neapmokestinamųjų pajamų, ir grąžinti jam į valstybės biudžetą sumokėtą permoką.

Suinteresuotam asmeniui – Seimui atstovauti Konstitucinio Teismo posėdyje paskirti Seimo nariai Rytas Kupčinskas ir Mečislovas Zasčiurinskas.

Prašymo tekstą galima rasti interneto svetainėje www. lrkt.lt, Prašymai ir bylos / Gauti ir neišnagrinėti prašymai (žr. http://www.lrkt.lt/Prasymai/44_2009.htm).

Daugiau naujienų galima rasti interneto svetainėje www.lrkt.lt, žr. Dienos aktualijos / Daugiau naujienų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min