TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pradedamas pasiruošimas socialinės globos įstaigų licencijavimui

Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo 2013 m. sausio 1 d. Lietuvos socialinės globos įstaigos bus pradėtos licencijuoti remiantis Socialinių paslaugų įstatymu.

Tam rengiantis, Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdo projektą „Socialinės globos licencijavimo informacinės sistemos sukūrimas“, finansuojamą Europos Sąjungos fondų lėšų. Šis projektas buvo pristatytas vakar vykusioje konferencijoje socialinės globos įstaigų, savivaldybių atstovams, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Socialinės globos įstaigų administravimo tarnybos prie SADM specialistams.

Licencijas socialinei globai įstaigoje ar asmens namuose teikti įmonėms, įstaigoms, šeimynoms išduos Socialinių paslaugų priežiūros departamentas (SPPD). Planuojama, kad bus licencijuojama apie 500 įvairaus pavaldumo socialinę globą teikiančių įstaigų. Jos turės pateikti dokumentus, įrodančius atitikimą socialinės globos normoms, aprašyti įmonės struktūrą, jos strateginį veiklos planą ir kt. SPPD galės tikrinti, ar pareiškėjai tikrai yra pasirengę teikti socialinę globą. Kad socialinės globos įstaigų licencijavimas vyktų sklandžiai, ir kuriama socialinių paslaugų licencijavimo informacinė sistema (registras), jos veikimo principas demonstruotas konferencijoje.

SGLIS bus fiksuojama, kaupiama ir analizuojama visa su licencijų išdavimu, paslaugų kokybės vertinimu, priežiūra bei kontrole susijusi informacija, tai leis paspartinti sprendimų dėl licencijų išdavimo priėmimą. Iškilus poreikiui bus galima įvairiais pjūviais gauti informaciją apie atskiras įstaigas ar jų grupes, pateikti visuomenei bei suinteresuotoms institucijoms objektyvią ir išsamią informaciją apie socialinę globą teikiančių įstaigų paslaugų kokybę. Informacinių technologijų naudojimas sumažins administracinę naštą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min