Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 13d. 12:16

Pradėti atleisti darbuotojus iš rinktinės „Vytis“ ketinama nuo kovo

Policininkai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Policininkai

Policijos rinktinės „Vytis“, kuri iki šių metų turi atsisakyti komercinės apsaugos funkcijos, darbuotojai bus atleidžiami nuo kovo mėnesio, BNS patvirtino rinktinės vadas.

„Yra Darbo kodekso nustatyta tvarka – žmonės įspėjami arba prieš du, arba prieš keturis mėnesius. Pirmasis atleidimo etapas yra kovo 1 diena. Tam momentui apie galimą atleidimą yra įspėti 26 darbuotojai. Antrasis etapas yra gegužės 2 diena, įspėti 39 darbuotojai“, – sakė rinktinės vadas Saulius Gagas.

Iki šių metų pabaigos planuojama panaikinti 500 pareigybių ir atleisti apie 424 „Vyčio“ statutinių valstybės tarnautojų, karjeros valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis visose šalies apskrityse. Statutinių pareigūnų iš jų yra 136.

Pasak S.Gago, per metus atleidimus planuojama organizuoti atsižvelgiant į besiklostančias aplinkybes.

„Viskas bus daroma etapais. To neįmanoma padaryti per vieną dieną. Darbus planuojame, ir tai yra pirmieji etapai. Toliau bus kiti etapai, atsižvelgiant į darbų apimtis, finansinę situaciją“, – kalbėjo rinktinės vadas.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS sakė, kad nors departamentas ir yra kreipęsis į Vyriausybę dėl galimo vykdymo atidėjimo, jokių pakeitimų iki šiol nėra padaryta, taigi nuo kitų metų pradžios „Vyčiui“ teks komercinės apsaugos funkcijos atsisakyti.

Iki šių metų pabaigos planuojama panaikinti 500 pareigybių ir atleisti apie 424 „Vyčio“ statutinių valstybės tarnautojų, karjeros valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis visose šalies apskrityse.Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija Seime penktadienį išplatino pranešimą, kuriuo siūloma atidėti minėtos „Vyčio“ funkcijos naikinimą, esą Vyriausybė turėtų atidėti sprendimo įgyvendinimą dvejiems-trejiems metams.

Anksčiau skelbta, kad Policijos departamentas kreipėsi į Vyriausybę, prašydamas šią funkciją jiems pratęsti iki 2015-ųjų.

„Mes pripažįstame, kad tai ne policijos funkcija, tačiau jos atsisakymas gali sukelti tam tikrų finansinių sunkumų“, – tvirtino Policijos departamento atstovas.

Anot jo, komercinės apsaugos metinės pajamos sudaro apie 6,2–6,3 mln. litų. Apie 18 proc. pajamų skiriama apsaugos funkcijos vykdymo išlaidoms padengti, tačiau likusios lėšos, kurios siekia apie 5,15 mln. litų, skiriamos policijos funkcijoms vykdyti – viešajai tvarkai užtikrinti, naudojamam tarnybiniam transportui išlaikyti, pastatams ir patalpoms išlaikyti ir kitoms ūkio išlaidoms padengti.

„Už apsaugos funkcijos vykdymą gaunamos pajamos iš dalies kompensuoja 2009–2010 metais sumažintus biudžeto asignavimus prekėms ir paslaugoms“, – teigė R.Matonis.

Išeitinėms išmokoms Policijos departamentas turės išleisti 4,65 mln. litų, kurių, anot R.Matonio, policijos 2011 metų biudžete nenumatyta.

Pasak Policijos departamento atstovo, statutiniams darbuotojams bus stengiamasi pasiūlyti darbą kitose policijos įstaigose, tačiau kiek darbuotojų bus galima įdarbinti, priklausys nuo policijos įstaigų finansinės būklės.

Maždaug perpus sumažinti minėtą policijos padalinį įpareigoja 2006 metais Seimo patvirtinta Policijos sistemos plėtros programa. Pagal ją, iki 2012 metų policija privalo atsisakyti komercinės apsaugos funkcijos kaip jai nebūdingos.

„Vyčio“ pareigūnai atlieka Lietuvoje esančių užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, konsulinių atstovybių bei jų vadovų rezidencijų išorinę apsaugą, užtikrina Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų užsienyje vidinę apsaugą. Iš viso rinktinėje dabar dirba apie 800 žmonių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min