Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 30, 15:53

Pradėti Rūdninkų karinio poligono ribų žymėjimo darbai

Rugsėjo 30 d. pradėtas Rūdninkų karinio poligono teritorijos žymėjimas, o pirmąjį stulpą įkasė Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška ir Aplinkos viceministras Danas Augutis. Po simbolinės ceremonijos Krašto apsaugos ir Aplinkos viceministrai apžiūrėjo, kaip vyksta poligono išmiškinimo (miško kirtimo) darbai, domėjosi esamų kelių būkle poligone bei jų sutvirtinimo būtinybe, pranešė Lietuvos kariuomenė.
Rūdninkų karinis poligonas
Rūdninkų karinis poligonas / LK Mokymo ir doktrinų valdybos nuotr.
Temos: 1 Poligonas

Ženklinant poligono teritoriją bus įrengti standartiniai ženklai, informaciniai stendai ir kelio užtvarai. Planuojama, kad ateityje šaudyklų pavojaus zonų ženklinimui bus panaudoti modernūs sprendimai – elektroninės sistemos.

Paraleliai vykdant teritorijos žymėjimo darbus, iki šių metų pabaigos bus sužymėtos poligono teritorijoje esančios lankytinos, istorinės vietos, saugotini objektai, paminklai, bunkeriai, kapinės, kiti objektai. Įvykdžius šiuos darbus poligone gyventojams ir toliau bus galima lankytis be apribojimų, išskyrus pavojingas teritorijas, jei jose vyksta kovinio šaudymo pratybos.

Šalčininkų rajone esanti Rūdninkų karinio poligono teritorija užima apie 17 tūkst. ha plotą. Teritorijos, kurios perimetrą sudaro apie 100 km ruožas, teritorijos žymėjimo darbai bus vykdomi etapais iki 2023 metų vidurio.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min